18:23:26 - یکشنبه 7 آوریل 2019
آبگرفتگی‌ همچنان در شرق استان کرمانشاه وجود دارد/ میزان خسارات در حوزه قصرشیرین و سرپل ذهاب به اندازه دیگر مناطق نبود
آبگرفتگی‌ همچنان در شرق استان کرمانشاه وجود دارد/ میزان خسارات در حوزه قصرشیرین و سرپل ذهاب به اندازه دیگر مناطق نبود
ایلنا: یک نماینده مجلس تاکید کرد: در شرق استان کرمانشاه هنوز در مناطقی از جمله مناطق کشاورزی و مزارع آبگرفتگی‌ها وجود دارد و آب‌ها فروکش نکرده و در زمین‌های مردم…

یک نماینده مجلس تاکید کرد: در شرق استان کرمانشاه هنوز در مناطقی از جمله مناطق کشاورزی و مزارع آبگرفتگی‌ها وجود دارد و آب‌ها فروکش نکرده و در زمین‌های مردم جاری است.

فرهاد تجری در گفتوگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره آخرین وضعیت استان کرمانشاه در پی بارندگیهای اخیر در این استان، گفت: کرمانشاه چندصباحی است که با مشکلات عدیده ناشی از بلایای طبیعی مواجه شده است. یکی از آنها زلزله مخربی بود که سال گذشته با کمک مردم و مسئولان تا حدودی مشکلاتش حل شد و هنوز مردم از درد زلزله و مشکلات ناشی از آن رهایی نیافته بودند که شاهد طغیان رودخانهها بهخصوص در بخش شرقی این استان بودیم.

خبر جدید  برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در کرمانشاه

وی تاکید کرد: درپی این بارندگیها بخش زیادی از مزارع و روستاهای ما در منطقه شرقی استان دچار آبگرفتگی شدند اما امیدواریم به یاری خداوند و با تدابیری که در نظر گرفته میشود، بخشی از مشکلات حل شود. هرچند که جلوی بخشی از مشکلات را نمیتوان گرفت و نمیتوان مدیریت کرد ؛ چراکه این مساله بستگی به حوزه آبریزهای پایین دست و بالا دست هم دارد اما بخشی هم قابل مدیریت کردن است.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب گفت: در این مدت استاندار و مدیریت بحران استان خوب عمل کردند و در حوزههایی که امکان تجمع آب وجود داشت، رودخانهها را لایروبی کردند تا جریان آب روان شود و آب تجمع نکند. اما در بخشهایی به دلیل شدت بارشها لاجرم آب بیش از حد سرریز کرد و مسئولانتلاش کردندکه وضعیت را کنترل کنند.

خبر جدید  زلزله ۴.۳ ریشتری در حوالی قصر شیرین

وی ادامه داد: این سیل خسارات زیادی بر جای گذاشت، به خصوص در بخش کشاورزی که امیدواریم با همت مسئولان و هماهنگی مردم جبران شود.

تجری خاطرنشان کرد: در شرق استان کرمانشاههنوز در مناطقی از جمله مناطق کشاورزیو مزارع، آبگرفتگیها وجود دارد و آبها فروکش نکرده و در زمینهای مردم جاری است. امیدواریم با توجه به شرایط پیش آمده و مدیریتی که میشود، در آینده نزدیک شاهد تخلیه این آبها و عادی شدن شرایط باشیم.

خبر جدید  تجهیز یازده مکان برای اسکان اضطراری در شهر اسلام آبادغرب

وی یادآور شد: در حوزه قصرشیرین و سرپل ذهاب میزان خسارات به اندازه دیگر مناطقنبود هرچند که در منطقه ما هم یکی از همشهریانمان در جریان سیل جان خود را از دست داد. آب وارد حوزه کشاورزی قصرشیرین و سرپل ذهاب شد و خساراتی هم به بار آورد اما وارد منازل مردم نشد لذا مردم منطقه ما نیازشان به کمکهای مردمی نیافتاد اما در سایر مناطق استان مشکلاتی پیش آمده که امیدواریم هرچه سریعتر رفع شود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه