19:37:55 - پنج‌شنبه 4 جولای 2019
آتش‌سوزی خانه تاریخی “ساری اصلانی” عمدی بوده است
آتش‌سوزی خانه تاریخی “ساری اصلانی” عمدی بوده است
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور گفت: طبق اعلام آتش نشانی کنگاور آتش سوزی خانه تاریخ ساری اصلانی عمدی بوده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور گفت: طبق اعلام آتش نشانی کنگاور آتش سوزی خانه تاریخ ساری اصلانی عمدی بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، فاطمه خدادادی با اشاره به آتش سوزی در بخشی از خانه تاریخی ساری اصلانی اظهار داشت: این آتش سوزی ظهر روز یازدهم تیر رخ داد که بلافاصله به آتش نشانی اطلاع رسانی و آنها نیز با حضور به موقع در محل موفق به اطفاء حریق شدند.

وی ادامه داد: کارشناسان آتش نشانی شهرداری کنگاور پس از بررسی جزییات این آتش سوزی در گزارشی به میراث فرهنگی بر تعمدی بودن این حادثه توسط شخص یا اشخاصی ناشناس تاکید کردند.

خبر جدید  حوزه های علمیه در تبدیل اقتصاد مقاومتی به فرهنگ عمومی موثرند

رئیس میراث فرهنگی کنگاور تصریح داشت: با وجود تعویض قفل های این خانه در روزهای اخیر توسط نماینده میراث، ولی فرد یا افرادی با سوء نیت اقدام به آتش سوزی این خانه تاریخی کرده که وجود دو لاستیک در انبار تیرهای چوبی برای شعله ور شدن آتش سوزی که در روزهای قبل وجود نداشته، دلیلی بر اثبات تعمدی بودن این ادعا است.

خبر جدید  امسال 11 "بیمارستان" در کشور افتتاح می‌شود/ تحویل بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه ظرف ۳ سال

 وی با بیان اینکه در این آتش سوزی خسارت جزیی به این خانه تاریخی وارد شده، اظهار داشت: به یکی از پنجره ها و بخشی از شرق دیواره شمالی آسیب جزیی وارد شده و بخش غربی بنا که در سال گذشته مرمت و بازسازی شد، هیچ خسارتی ندیدهی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی کنگاور در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون مکاتبات زیادی توسط میراث فرهنگی برای جذب اعتبار مرمت این خانه قاجاری صورت گرفته، یادآور شد: سال گذشته با اعتبار ۹۰ میلیون تومان بخش غربی این خانه توسط میراث فرهنگی مرمت و بازسازی شد.

خبر جدید  دانش آموز شهیدی که معلم اخلاق بود

خدادادی در پایان با اشاره به اینکه بخشی از خانه ساری اصلانی در اختیار اوقاف و بخشی از آن هنوز در اختیار مالک است، خاطرنشان کرد: ضروری است خانواده مالک بنا و اداره اوقاف برای تامین اعتبار جهت مرمت بخش شمالی خانه، بصورت جدی پای کار بیایند.

انتهای پیام
منبع :: آتش‌سوزی خانه تاریخی “ساری اصلانی” عمدی بوده است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه