8:27:35 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
آخرین وضعیت آواربرداری و بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ کانکس‌ها را “دپو” نکردیم
آخرین وضعیت آواربرداری و بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ کانکس‌ها را “دپو” نکردیم
معاون بازسازی بنیاد مسکن استان کرمانشاه، آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را تشریح کرد و از اتمام کار آواربرداری ۱۳ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خبر داد. به گزارش ایلنا، فرهاد فقیهی با بیان این مطلب اظهار کرد: بیشترین آمار واحدهای تخریبی با ۶ هزار مورد مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است

معاون بازسازی بنیاد مسکن استان کرمانشاه، آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را تشریح کرد و از اتمام کار آواربرداری ۱۳ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرهاد فقیهی با بیان این مطلب اظهار کرد: بیشترین آمار واحدهای تخریبی با ۶ هزار مورد مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است که تاکنون حدود ۵ هزار واحد از این تعداد آواربرداری شده است.

وی تصریح کرد: کارآواربرداری در مناطق شهری و روستایی زلزله زده به وسیله ۵۲۳ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در حال انجام است.

فقیهی یادآور شد: کار آواربرداری در روستاها تقریبا به اتمام رسیده و می توان عملیات بازسازی را آغاز کرد، ضمن اینکه در شهرها نیز عموما با درخواست خود مردم که خواستار استفاده مجدد از برخی وسایل منازل تخریب شده خود نظیر در و پنجره هایی که سالم مانده اند، مقداری به تعویق افتاده است.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه طی ارزیابی های صورت گرفته ۲۱ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در زلزله آبان ماه گذشته دچار تخریب صد درصدی شده اند و در دسته بندی واحدهای آسیبی نوع یک قرار دارند، افزود: حدود ۲۰ هزار واحد نیز در نوع تخریبی نوع ۲ قرار دارند.

خبر جدید  آیا فعالیت اسنپ در کرمانشاه قانونی است؟

وی خاطرنشان کرد: واحدهای آسیبی نوع یک غیرقابل استفاده و واحدهای نوع ۲ نیز موقتا برای چند ماه قابل استفاده هستند.

فقیهی، همچنین تعداد واحدهای تعمیراتی را نیز ۵۹ هزار و ۷۰۰ مورد عنوان کرد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به بحث اسکان موقت زلزله زدگان اشاره و اظهار کرد: هم اکنون طبق مصوبات کانکس به افرادی اهدا می شود که خود مالک بوده و واحد مسکونی آنها نیز آسیب دیده نوع یک باشد.

وی گفت: البته به مستاجرانی که در این نوع واحدهای آسیب دیده سکونت داشته اند مبلغ ۵۰ میلیون ریال به عنوان اجاره بها پرداخت می شود.

فقیهی با بیان اینکه تاکنون ۱۴ هزار و ۷۰۰ کانکس در سطح شهرها و روستاها توزیع شده است، افزود: حدود سه هزار و ۷۰۰ نفر نیز به جای کانکس وجه اجاره بها به مبلغ ۵۰ میلیون ریال را دریافت کرده‌اند.

خبر جدید  خانواده‌های معظم شهدا اجری کمتر از شهدا در نزد خدای متعال ندارند

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با رد دپوی کانکس در انبارهای این بنیاد و خودداری از تحویل آنها به زلزله زدگان واجد شرایط، گفت: این کانکس‌ها آماده ارسال هستند و به طور یقین هر کدام از زلزله زدگان که واجد دریافت باشند به آن ها تحویل می شود.

وی خاطرنشان کرد: فعلا دستورالعملی برای اهدای کانکس به افرادی که واحدهای آن ها در دسته بندی نوع ۲ قرار گرفته نداریم و تنها به واحدهای آسیب دیده نوع یک اهدا می شود.

فقیهی همچنین مقدار تسهیلات درنظر گرفته شده برای واحدهای احداثی نوع یک در شهرها را ۴۰۰ میلیون ریال و کمک بلاعوض را نیز ۶۰ میلیون ریال ذکر کرد و گفت: علاوه بر آن هشت تن سیمان معادل ۱۶۰ کیسه به افزاد زلزله زده اختصاص می یابد.

وی در خصوص مناطق روستایی نیز گفت: در این مناطق نیز تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریال به همراه کمک بلاعوض ۵۰ میلیون ریالی برای حادثه دیدگان به همراه هشت تن سیمان رایگان درنظر گرفته شده است.

خبر جدید  لطفا من را ببینید

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه به واحدهای تعمیری نیز اشاره و اظهار کرد: تسهیلات درنظرگرفته شده برای واحدهای تعمیری نوع یک ۱۲۰ میلیون ریال به همراه ۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض است.

فقیهی با بیان اینکه برای واحدهای تعمیری نوع ۲ نیز ۸۰ میلیون ریال تسهیلات به همراه ۱۵ میلیون ریال کمک بلاعوض درنظرگرفته شده، افزود: ۶ میلیون ریال تسهیلات و ۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض نیز به واحدهای تعمیری نوع ۳ پرداخت می شود.

وی در پایان اظهار کرد: قرار است از این پس کمک های مردمی به حساب شماره ۱۰۰ امام متعلق به بنیاد مسکن اتقلاب اسلامی واریز و این بنیاد نیز پس از جمع آوری آن را به صورت مساوی میان زلزله زدگان توزیع خواهد کرد.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه