12:00:26 - دوشنبه 13 مه 2019
آزمایش فشارخون برای یک میلیون نفر از مردم کرمانشاه انجام می‌شود
آزمایش فشارخون برای یک میلیون نفر از مردم کرمانشاه انجام می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: میزان فشار خون یک میلیون نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال استان کرمانشاه کنترل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمودرضا مرادی در نشست مدیران بهداشتی استان و همپیمانی برای اجرای کمپین کنترل فشار خون بالا اظهار داشت:فشارخون بالا ریسک فاکتور بسیاری از بیماریها است کهدومین علت نارسایی کلیه پس از دیابت فشار خون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکهفشار خون بالا، دیابت و چاقی مفرط از مشکلات استان است بیان کرد: کنترل این بیماریها از اولویتهای بهداشتی است که شایع بودن، نداشتن علامت و عدم آگاهی از وجود آن تا قبل از ایجاد عوارض خصوصیتهای فشار خون بالا است.

خبر جدید  ۸۵ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه تکمیل شد

مرادی خاطرنشان کرد: یک میلیون نفر از جمعیت استان کرمانشاه شامل تمامی افراد بالای ۳۰ سال، تمامی مادران باردار و تمامی بیماران دارای نارسایی کلیوی غربالگری میشوند که اینطرح از ۲۷ اردیبهشت با آموزش و اطلاعرسانی آغاز و از ۱۷ خرداد با غربالگری تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: وضعیت سلامت کسانی که دارای فشارخون بالا تشخیص داده شوند پیگیری شده و اقدامات درمانی لازم برای آنها انجام میشود و مردم میتوانند با مراجعه به سایت رسمیwww.salamat.gov.irنسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز در این رابطه گفت:تمام مردان و زنان بالای ۳۰ سال شهر، روستا و عشایر و تمام مادران باردار بدون شرایط سنی یعنی در هر سنی که باشند باید غربالگری میشوند.

خبر جدید  استان کرمانشاه بیش از ۱۰۰ سراب و تالاب دارد

به گزارش تسنیمشایعترین علت مرگ و میر در کشور، فشار خون بالا است که ۶۰درصد بیماران فشار خونی از بیماری خود اطلاع ندارند و این نوع بیماری را بیماری خاموش میگویند که میتوان با امکانات کم و با فشار خون گرفتن ساده به وجود آن پیبرد.

انتهای پیام / ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت ‌هیچ تأثیری بر بهبود وضعیت زندگی ندارد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه