15:38:53 - یکشنبه 18 فوریه 2018
آغاز مبارزه با علف‌های هرز مزارع گندم و جو در مناطق گرمسیر کرمانشاه
آغاز مبارزه با علف‌های هرز مزارع گندم و جو در مناطق گرمسیر کرمانشاه
معاون مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز مبارزه با علفهای هرز مزارع گندم و جو در مناطق گرمسیر استان کرمانشاه خبر داد. کیومرث اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مبارزه با علف‌های هرز مزارع گندم و جو در مناطق گرمسیر استان از  یک هفته گذشته آغاز

معاون مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز مبارزه با علفهای هرز مزارع گندم و جو در مناطق گرمسیر استان کرمانشاه خبر داد.

کیومرث اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مبارزه با علف‌های هرز مزارع گندم و جو در مناطق گرمسیر استان از  یک هفته گذشته آغاز شده است، گفت: هم اکنون مبارزه با علف های هرز به دلیل بارانی بودن هوا موقتا قطع شده و پس از پایان بارندگی‌ها مبارزه از سر گرفته خواهد شد.

 اکبری اضافه کرد: مبارزه با علف های هرز در مزارع گندم و جو مناطق گرمسیر استان بین ۲۰ تا ۲۵ روز ادامه خواهد داشت.

خبر جدید  فرماندار ثلاث باباجانی:تخریب واحد بازسازی شده نداشته‌ایم

معاون مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: تاکنون مبارزه با علف‌های هرز در سطح حدود هزار هکتار از مزارع گندم و جو مناطق گرمسیر استان انجام شده است.

اکبری با بیان اینکه سال زراعی گذشته مبارزه با علف‌های هرز در سطحی بین ۳۵۰ تا ۳۶۰ هزار هکتار از مزارع گندم و جو استان انجام گرفت، پیش بینی کرد: امسال نیز مبارزه با علف های هرز در همین سطح انجام شود.

خبر جدید  انقلاب اسلامي متعلق به توده مردم است

 وی با اشاره به تدارک سم کافی برای مبارزه با علفهای هزر در مزارع غلات، گفت: هیچ کمبودی برای تامین سم مورد نیاز گندمکاران و جوکاران استان نداریم.

اکبری افزود: مبارزه با علفهای هرز در مزارع گندم و جو مناطق معتدل و سرد استان از فروردین ماه آغاز و تا نیمه اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

اکبری با توصیه به کشاورزان جهت مبارزه با علفهای هرز، افزود: عدم مبارزه با علف های هرز می تواند افت کمی و کیفی محصول را در پایان فصل برداشت به همراه داشته باشد.

خبر جدید  حاج حبیب الله یعقوبی جانباز شیمیایی آسمانی شد

معاون مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: عدم مبارزه با علفهای هرز خسارت بین ۳۰ تا ۵۰ درصدی به مزارع وارد خواهد آورد.

اکبری از کشاورزان خواست، در مبارزه با علفهای هرز به مرحله رشدی گیاه  و علف هرز توجه داشته باشند و با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی از بهترین سموم و به حد نیاز استفاده کنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه