19:43:45 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
آمار بیکاری مددجویان بهزیستی از نرخ بیکاری کرمانشاه بیشتر است
آمار بیکاری مددجویان بهزیستی از نرخ بیکاری کرمانشاه بیشتر است
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این استان گفت: آمار بیکاری مددجویان بهزیستی نسبت به جامعه بیکار کرمانشاه بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فاطمه رضوان‏ مدنی با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: مددجویان بهزیستی شامل افراد معلول، معتاد، زنان سرپرست خانوار میشوندکهدر جامعه کمتر به آنها کار سپرده می‏شود.

رضوان مدنی با اشاره به اینکه ۳درصد تمام استخدام‏ها باید به معلول‏ان اختصاص پیدا کند، بیان کرد: برای اشتغال ماندگار مددجویان بهزیستی کارهاییاز جمله همکاری با بنیاد تعاون، در راستای اشتغالزایی پایدارانجام شده است.

فعالیت گروههای خیریه ساماندهی نشده است

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیاناینکه مردم به دستگاه‏های دولتی کمتر کمک می‏کنند، بیان کرد: گروههای خیریه بسیاری در استان کرمانشاه حضور دارند که اقدام به جمعآوری کمکهای مردمی میکنند ولی این فعالیتها ساماندهی نشده است.

رضوان مدنی با اشاره به اینکه مؤسسات خیریه از بهزیستی لیست افراد نیازمند به کمک را نمی‏گیرند، عنوان کرد: نیاز بهزیستی به هر نوع کمک مردمی به جامعه معرفی نشده است؛ در حالی که بهزیستی به دلیل افراد تحت پوشش نیازمند هر نوع کمک است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاهبا بیان اینکه کمک‏های مردم باید ساماندهی شود، عنوان کرد: کمک‏ها مردمی در مراحل جمعآوری و توزیع نیازمند هماهنگیاست زیرا در بسیاری از موارد این کمکها چند بار به یک خانواده میرسد یا به یک خانواده نیازمند اصلاً نمیرسد.

جوابگوی استخدام‏هایسال‏های گذشته نیستم

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه نگاه سیاسی در مدیریت ندارم بیان کرد:خدمت به مردم اصول‏گرا و اصلاح طلب نمی‏شناسد و انتخابافراد برای خدمت دربهزیستی براساس توانمندی، درستکاری، صداقت و دانش خواهد بود.

خبر جدید  مردم سرپل‌ذهاب ۲ مرتبه پایبندی خود به انقلاب اسلامی را ثابت کردند

رضوان مدنی در پاسخ به این سئوالی در مورد وضعیت استخدامهای بهزیستی در سالهای گذشتهگفت: از زمان پذیرفتن مدیریت بهزیستیاستخدامی توسط بنده در بهزیستی انجام نشده و نباید این انتظار وجود داشته باشد که جوابگوی استخدام‏هایسال‏های گذشته باشم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت در سازمان بهزیستی یک امانت محسوب می‏شود، خاطرنشان کرد: هیچ‏گاه در ارگان‏هایی که وظیفه ریاست و متصدی اموری را بر عهده داشتهام از نزدیکان و خانواده را استخدام نکردهام.

رضوان مدنی با تأکید بر ضرورتشفاف سازی در قسمت‏های مختلفبهزیستیگفت: نحوه هزینه اعتباراتی که برای برنامه‏های مختلف به اداره کل بهزیستی کرمانشاه داده می‏شود، باید توسط معاونت‏های مختلف به صورت شفاف‏بیان شود.

وی در مورد وضعیت مسکن مددجویانزلزلهزده بیان کرد: ربیعیوزیر کار وقت در زمان زلزله کرمانشاهکمک ۱۰میلیون تومانی به مددجویان بهزیستی را قول داد که ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای این هدیه تأمین شده بود کهبا رایزنی‏های انجام شده ۱۷ میلیارد تومان دیگر نیز تأمین و در اختیار مددجویان برای ساخت مسکن قرار گرفت.

خبر جدید  قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ سه‌شنبه ۴ دی‌ماه + جدول

جمعآوری ۱٫۴ میلیارد تومان کمک نقدی در گلریزان بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به وظیفه این سازمان در قبال مردم از قبل از تولد تا بعد از مرگ اشاره کرد و گفت: بهزیستی در مقابل نوزادهای رهاشده، زنان خود سرپرست، بدسرپرست، معلولان، بیماران روانی و سالمندانبا وجود کمبود نیروی انسانی مسئول است.

رضوان مدنی مستاجر بودن مددجویان رایکی از عمده مشکلات این نهاد حمایتی عنوان کرد و گفت: ۵۵۲ مسکن مهر مددجویان زیر حمایت بهزیستی استان کرمانشاه به دلیل مبالغی از ۳ تا ۶میلیون تومان برای تکمیل انشعابات مسکن بلاتکلیف مانده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مددجویان بهزیستی، هماکنون در مسکن استیجاری و در شرایط سخت زندگی میکنند و کمکهای جمع‎آوری شده در گلریزان میتواند تاحدودی مشکلات مددجویان در این زمینه را برطرف کند.

رضوان مدنی با اشاره بهجمعآوری ۱/۴ میلیارد تومان کمک نقدی در گلریزان بهزیستی افزود: بخشی از مشکلات خانواده‏های کم بضاعت در ماه مبارک رمضان با دستهایحامیان و نیکوکاران رفع شد.

خیران به یاری مددجویان بهزیستی بیایند

وی با اشاره به اینکه مددجویان بهزیستی نیازمند خدمات افراد خیر هستند، بیان کرد: هماکنون نیازمند حدود ۱۰۰۰ عدد سمعک، ۱۰۰۰ دستگاه انواع ویلچیر، ۲۰۰ عدد واکر، ۲۰هزار بسته پوشینه، ۵۰۰ چشمه توالت فرنگی، ۳۰ عدد تخت ویژه معلولان نخاعی و ۱۰ هزار عدد باطری سمعک برای مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه هستیم.

خبر جدید  میراث فرهنگی و صنایع دستی باید در خدمت حوزه گردشگری باشند

رضوان مدنی با بیان اینکه سازمان بهزیستی به بخشی از مددجویان خود مستمری پرداخت میکند، عنوان کرد: ۲۷هزار و ۶۳۶ معلول تحت پوشش بهزیستی کرمانشاه مستمری دریافت میکنند که حقوق آنها از سوی سازمان بهزیستی پرداخت می‏شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نیت واقفان شامل حال مددجویان می‏شود، بیان کرد:تفاهمنامهای با اوقاف کرمانشاه منعقد شده است تا۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین وقفی برای ساخت مسکن مددجویان اختصاص یابد.

برگزاری جلسهبا مدیران مهدهای کودک برای رفع دغدغههای مردم

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه مهدهای کودک استان کرمانشاه زیر نظر بهزیستیفعالیت دارند، گفت: در استان کرمانشاه۳۰۹ مهدکودک فعال وجود دارد که ۲۳۰۰ کودک در این مراکز پذیرش شدهاند.

رضوان مدنی با اشاره به فعالیتمهدهای قرآنی و مذهبی در کرمانشاه بیان کرد: بزرگترین خدمت خانوادهها و دستگاههای مربوطه به کودکان فراهم سازی بستری برای گرایش کودکان به سمت نماز به عنوان بیدار کننده فطرت پاک انسان است.

وی از برگزاری جلسات مختلف با مدیران مهدهای کودک در کرمانشاه برای رفع برخی دغدغههای مردم خبرداد و گفت: مدیران و مربیان مهدکودک نخستین معلمان کودکان هستند و باید به آنها درس صداقت، درستکاری، روحیه ایثار و محبت را بیاموزند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: آمار بیکاری مددجویان بهزیستی از نرخ بیکاری کرمانشاه بیشتر است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه