14:32:47 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند، به فکر حل مشکل اشتغال باشند
آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند، به فکر حل مشکل اشتغال باشند
امام جمعه موقت تهران گفت: آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند، به فکر حل مشکل اشتغال آنان باشند. به گزارش ایسنا، آیت الله کاظم صدیقی در مراسم اختتامیه همایش‌های “غدیر پژوهی” و “نجات بخشی و آینده جهان” که  در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت گفتمان سازی برای نهادینه کردن سبک

امام جمعه موقت تهران گفت: آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند، به فکر حل مشکل اشتغال آنان باشند.

به گزارش ایسنا، آیت الله کاظم صدیقی در مراسم اختتامیه همایش‌های “غدیر پژوهی” و “نجات بخشی و آینده جهان” که  در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت گفتمان سازی برای نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی، گفت: باید برای آشنا کردن و اسوه قرار دادن امثال امام علی(ع) در جامعه برنامه ریزی شود.

وی امیرالمومنین(ع) را جامع همه صفات والای انسانی برشمرد و افزود: علی اسم اعظم است. حضرت علی(ع) محک و شاخص خوبی و بدی است و ولایت فقیه در او تجلی پیدا کرده است.

امام جمعه موقت تهران امام علی(ع) را تربیت یافته مکتب پیامبر اکرم(ص) دانست و افزود: دلبری و جاذبه امیرالمومنین(ع) ریشه در باطن پیامبر دارد.

وی امیرالمومنین را در جهاد یگانه عالم برشمرد و افزود: کار او با کار مقدس مآبان قابل قیاس نیست، چرا که او همراه پابرهنگان است.

دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر با تاکید بر اینکه امام علی(ع) از قرآن جدا نمی شود، گفت: باید منشور حکومت علی (ع) در مملکت‌داری الگوی مسئولین باشد، چراکه اقتصاد و فرمایشات و نهیب های ایشان متوجه مدیران بی لیاقت است.

خبر جدید  هیچ نظارت فنی بر جاده‌ها و ساختمان‌ها صورت نمی‌گیرد

وی با تاکید بر اینکه مردم  برای مال با مسئولین منازعه ندارند، گفت: مردم  برای رسیدن به اهداف نظام از جانشان مایه می گذارند، اما با بی لیاقتی ها منازعه دارند.

 صدیقی در ادامه با اشاره به خلیفه اللهی انسان از سوی خداوند، اظهار کرد: خداوند این خلیفه اللهی را از همه انسان ها مطالبه خواهد کرد، لذا باید صفات خداوند در انسان متجلی شود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: خداوند به بشر ویژگی‌های خاصی عنایت کرده که یکی از ویژگی‌ها آزاد بودن است. انسان به واسطه آزاد بودن امکان انحراف دارد و این در حالیست که خدواند مسیر هدایت را به او نشان داده تا او با قدرت اختیار خود در مسیر خداوند قرار گرفته و به زندگی خود رنگ خدایی بدهد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ چیز در برابر قدرت خداوند اهمیت ندارد، گفت: اگر این باور در وجود انسان ها نهادینه شود، آنها از هیچ قدرتی هراس نخواهند داشت.

خبر جدید  زمین‌لرزه، آتش‌فشان، چین‌خوردگی و کوه‌زایی حاصل تحرک گسل‌هاست

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توان بالای نظامی صدام در جنگ هشت ساله علیه ایران اسلامی و  تجهیز او توسط خیلی از کشورهای دنیا، گفت: زمانی که بیلان این تجهیزات نظامی به امام خمینی(ره) ارائه شد، همه حاضران به واهمه افتادند، اما امام خمینی(ره) خم به ابرو نیاورده و فرمودند آنچه جنگ را اداره می کند اسلحه نیست، بلکه قدرت خداوند است.

صدیقی در ادامه اشاره ای هم به ماجرای سجده نکردن شیطان در برابر انسان  و نافرمانی‌اش از خداوند داشت و افزود: این موضوع نشان از این دارد که نماز و روزه و عبادت بی ولایت بی فایده است، کما اینکه شش هزار سال عبادت شیطان با یک اطاعت نکردن او فرو ریخت.

وی با بیان بیان اینکه خدواند شیطان را به دلیل اطاعت نکردن طرد و گرفتار حجاب کرد افزود: در این انقلاب نیز اطاعت از ولایت مطلقه فقیه یکی از ارکان اساسی و خط سعادت است.

صدیقی انقلاب اسلامی را انقلاب فاطمی دانست و گفت: خداوند کسانی که اهدافی غیرخدایی داشته باشند را می شناسد و چهره های آنها را آشکار می کند، کما اینکه این اتفاق در مورد بنی صدر و دیگر افراد پس از او که برای خدمت نیامده بودند، افتاد.

خبر جدید  ۱۱ مصدوم به علت برخورد مینی‌بوس و پراید در کرمانشاه

امام جمعه موقت تهران با مطرح کردن این پرسش که مگر هیچ راه دیگری برای ایجاد نشاط در جوانان بجز گناه نیست که عده ای به دنبال برگزاری کنسرت در شب شهادت حضرت زهرا(س) برای ایجاد  نشاط در جوانان هستند، گفت: اینگونه کارها نه تنها نشاط نیست، بلکه وزر و وبال است.

 صدیقی تاکید کرد: آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند بروند برای حل مشکل اشتغال جوانان که آنها را افسرده کرده، فکری بکنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه گناه سیاسی را گناهی بزرگ عنوان کرد و افزود: کسانی که در نظام باب بی‌عفتی، فساد، رشوه و ارتباط با بیگانه را باز کرده اند، تا روز قیامت در هر گناهی که در پی اقدامات آنها صورت بگیرد، سهیم هستند.

صدیقی اضافه کرد: سیاسیونی که نظام معنوی را به هم می زنند، در همه گناهان گناهکاران شریک هستند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه