0:56:13 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
آینده اقتصاد کشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد
آینده اقتصاد کشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد
ایلنا: معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد که آینده اقتصاد کشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد که آینده اقتصاد کشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد خیاطیان امروز شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه اظهار داشت: بهواسطه شرایطی که در جامعه هست و ناجوانمردیهایی که در سطح بینالمللی نسبت به نظام وجود دارد. مدیران را به این سمت برده که به مقوله گردشگری بهعنوان یکی از بخشهای اشتغالزا و تامین منابع و ارزآور برای کشور توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه آینده اقتصاد کشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد، افزود: امروزه کشورهایی همچون هندوستان با وجود برخورداری از منابع مناسبی که دارند حوزه فعالیتهای خود را به سمت گردشگری بردهاند یا کشوری که هیچ فضای گردشگری از جنس میراث جهانی ندارد امروز همه هدف خود را روی گردشگری متمرکز کرده است.

خبر جدید  توسعه حمل و نقل عمومی زمینه سازکاهش ترافیک معابر شهری

خیاطیان با اشاره به برنامهریزی کشور ترکیه برای توسعه صنعت گردشگری، اظهار داشت: درآمدها و منافع این کشور در حوزه گردشگری از درآمد نفتی ما هم گاها بیشتر است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی بیان داشت: در ایران با توجه به ۳۲ هزار اثر ثبت شده در گردشگری عقب هستیم. البته این روزها با این وجود آمارهای مناسبی در حوزه گردشگری وجود دارد که با وجود همه مشکلات کشور امیدوارکننده است.

خیاطیان تصریح کرد: وقتی تحریمی صورت می گیرد، تحریم حرف نیست و در عمل ایران هراسی در اقصی نقاط دنیا جاری و ساری می شود، ایرانهراسی که با هدف براندازی نظام است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی در ادامه اظهار داشت: در ۹ ماه گذشته ۶ میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شده اند و این عدد در شرایط تحریم به دست آمده است.

خبر جدید  سفر وزیر بهداشت به کرمانشاه/ افتتاح بیمارستان پاوه و بازدید از مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب

وی تاکید کرد: اگر میخواهیم در گردشگری به چشم انداز مناسبی برسیم باید از داشته های خود به بهترین شکل استفاده کنیم و گردشگری را صرفا با طبیعت گردی برابر ندانیم و حوزه های میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز باید در خدمت گردشگری قرار گیرند.

وی با بیان اینکه، باید داشته های میراث فرهنگی برای جذب گردشگر به کار گرفته شوند، تصریح کرد: در این شرایط که کشور نیازمند جذب گردشگر به ویژه در حوزه خارجی است میراث فرهنگی باید با همه توان در این حوزه ورود کند.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه باید به موضوع گردشگری و تنوع در آن پرداخته شود و در حوزه های مختلف از جمله اکو توریسم، توریسم سلامت، توریسم ورزشی و… باید مورد توجه قرار گیرند، داشتن ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک کرمانشاه با کشور عراق را فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری سلامت، زیارت و تفریحی در این استان عنوان کرد.

خبر جدید  مردم سفر شان را مدیریت کنند خسروی محدودیت زمانی تردد دارد

وی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد جلیل بالایی در مدیریت میراث فرهنگی استان، اظهار داشت: وی انسانی آرام، پرتلاش و مدبری هستند که در زمان حضور در این اداره کل به یک وحدت نظر و آرامشی رسید که منجر به اتفاقات خوبی در استان شد.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور در پایان با اشاره به معرفی امید قادری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، اظهار داشت: قادری از مدیران خوب، پرتلاش و با انگیزه است که نیازمند است همه به او کمک کنیم تا در مسئولیت پیش رو موفق شود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه