22:37:58 - یکشنبه 4 فوریه 2018
اتخاذ تدابیر لازم برای مدیریت ذخیره و توزیع آب در شهرستان پاوه
اتخاذ تدابیر لازم برای مدیریت ذخیره و توزیع آب در شهرستان پاوه
به گزارش خبرنگار مهر، سالم مرادی مدیر امور آبفا پاوه طی دیدار با شهردار و فرماندار این شهرستان، به بررسی مسائل در حوزه شهری ونحوه خدمات رسانی به مردم پرداختند.یکی از مسائل مشترک، نگرانی از وضعیت کاهش نزولات جوی و کمبود آب در تابستان ۹۷ است که توسط سالم مرادی مدیر امور آبفای پاوه مطرح

به گزارش خبرنگار مهر، سالم مرادی مدیر امور آبفا پاوه طی دیدار با شهردار و فرماندار این شهرستان، به بررسی مسائل در حوزه شهری ونحوه خدمات رسانی به مردم پرداختند.یکی از مسائل مشترک، نگرانی از وضعیت کاهش نزولات جوی و کمبود آب در تابستان ۹۷ است که توسط سالم مرادی مدیر امور آبفای پاوه مطرح گردید.

پرویز ایده پور فرماندار پاوه نیز مهم‌ترین مشکلات پیش روی شهر پاوه را کمبود آب دانست و گفت: شهری که آب نداشته باشد برای شهرداری نیز رونقی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر حفظ فضای سبز شهری گفت: آبیاری فضاهای سبز شهری از نظر مصرف آب، بسیار پرمصرف است و باید تدابیری اندیشیده شود تا فضای سبز با آب غیرشرب آبیاری گردد.

سپس میری شهردار پاوه اظهار داشت: ما فضای سبز موجود را حفظ خواهیم کرد و از قبل کارهایی برای تامین آب غیرشرب انجام دادیم. یک حلقه چاه غیرعمیق برای آبیاری فضای سبز حفاری نموده که در سال آینده از آن استفاده خواهیم کرد.

همچنین، پرویز ایده پور پس از نشست امروز، از وضعیت منابع تامین مخازن ذخیره و تعدادی از حوادث شکستگی لوله داخل کوچه های شهر بازدید به عمل آورد و در جریان این بازدید سالم مرادی مدیر آبفای پاوه در خصوص نحوه آبرسانی توضیحاتی ارائه کرد.

خبر جدید  برگزاری یک دوره کارگاه بصیریت افزایی

مرادی در خصوص منابع تامین آب در شهر پاوه افزود: آب شهر پاوه از طریق ۴ حلقه چاه و «سراب هولی» تامین می‌شود که نیاز شهر در این فصل به ۱۱۰ لیتر در ثانیه است و طی یک ماه اخیر، این مقدار به زیر ۱۰۰ لیتر در ثانیه تقلیل یافته است، این در حالی است که همه ۴ حلقه چاه و سراب هولی ۲۴ ساعته در مدار می‌باشند.

وی گفت: طی تابستان ۹۶، امور آبفای شهرستان پاوه، اقدام به جمع آوری آب محوطه سراب هولی و چشمه پایین دست نمود که مقدار قابل توجهی به منابع آب اضافه شد و هم اکنون به داخل مخزن ۵ هزار مترمکعبی تزریق می‌شود. 

مرادی اظهار داشت: چاه «بندره» نیز با تغییر قطر و جنس لوله‌های داخل چاه و الکترو پمپ آن مجددا تجهیز شد که این امر نه تنها باعث افزایش آبدهی چاه گردید بلکه ایستگاه پمپاژ میان راهی و مخزن تپه هنگ مرزی نیز از مسیر خط انتقال به سراب هولی حذف شدند.

خبر جدید  نرخ بالای بیکاری کرمانشاه از بی‌توجهی به بخش‌های خدمات و صنعت است

وی در ادامه بیان کرد: با وجود افزایش آبدهی مذکور باز هم کمبود آب داریم. البته تدابیری در خصوص مدیریت ذخیره و توزیع آب اندیشه شده تا مردم  قطعی آب را کمتر احساس کنند.

مدیر امور آبفای شهرستان پاوه اشاره کرد که هم اکنون ما ۵ ساعت قعطی آب داریم ولی زمان قطعی را از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح قرار دادیم که در این ساعات مردم کمتر به آب نیاز دارند.

مرادی افزود: قطعی آب طی ساعاتی از شب به منظور ذخیره در مخازن و رفع کمبود مصرف روزانه صورت می‌گیرد. این روند پیامدهای خاص حوزه خود را نیز دارد و یکی از این پیامدها هوا گرفتگی شبکه است که  منجر به افزایش حوادث و هدر رفت آب بیشتری نیز می‌شود.

وی با اشاره به سختی کار و زحمات شبانه روزی همکاران ذخیره و توزیع آب گفت: باز و بسته نمودن شیرهای آب در ساعت ۱۲ و ۵ صبح و هواگیری شبکه در نقاطی از شهر در طول شب و همچنین رفع حوادث آب نیز افزایش بسیاری داشته است و فعالیت همکاران این امور را مضاعف نموده است.

خبر جدید  اجرای طرح تربیت 2000 حافظ جزء 30 قرآن کریم در کرمانشاه

مرادی در ادامه بیان کرد: فرماندار محترم شهرستان پاوه نیز به جهت دلگرمی و خدا قوت به همکاران این بخش، به هنگام حفاری و تعمیر لوله های شکسته در یکی از کوچه های شهر دیداری داشت.

وی همچنین افزود: در راستای حفظ تعادل فعلی فقط شب‌ها قطعی آب خواهیم داشت، از مردم فهیم و با فرهنگ پاوه استدعا داریم از مصارف غیر ضروری اجتناب نماید و از سرریز تانکرها جلوگیری به عمل آید.

پرویز ایده پور، فرماندار شهرستان پاوه نیز خطاب به مدیر امور آبفا گفت: زحمات شبانه روزی شما را ارج می‌نهم و از خدمات رسانی شبانه روزی شما و افزایش کار مطلع هستیم، با توجه به اهمیت آب و اینکه امروزه ما کمبود آن را احساس کرده ایم، انتظار از کارکنان آبفا بیشتر شده و باید تلاش‌ها نیز بیشتر شود تا کمترین هدر رفت ناشی از حوداث را داشته باشیم

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه