20:07:53 - شنبه 1 ژوئن 2019
اجرای طرح «امین موقت» در کرمانشاه / ۵۰ خانواده پشت نوبتی فرزندخواندگی هستند
اجرای طرح «امین موقت» در کرمانشاه / ۵۰ خانواده پشت نوبتی فرزندخواندگی هستند
کرمانشاه_ معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: طرح امین موقت برای فرزندخواندگی کودکان بدسرپرست در این استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی کوهی اظهر امروز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مراکز شبه خانواده در سال‌های قبل به صورت اردوگاهی بود اما امروزه به سمت و سوی رفت که با الگوهای کاملاً توسعه یافته در کشورهای پیشرفته مطابقت داده شده اند.

وی افزود: از ۱۰ سال پیش با کمی سازی به صورت واحد های با محوریت و تراکم کمتر سعی شده شرایطی شبیه خانواده های عادی برای کودکان تحت پوشش در نظر گرفته شود.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد در این مراکز آسیب های روحی بر کودکان کمتر است و حاشیه امنی برای تربیت و نگهداشت آنها از بستر آسیب های اجتماعی فراهم شده است.

وی ادامه داد: در مراکز نگهداری برای هر کودک یک پرونده تحصیلی، یک پرونده بهداشتی و یک پرونده تربیتی و مراقبتی تشکیل شده است که رفتارهای کودکان در آن به صورت روزانه ثبت می شود.

خبر جدید  هوانیروز در پازل قدرت ایران جایگاه ویژه‌ای دارد

کوهی عنوان کرد: با توجه به اینکه اختلالات رفتاری چه در خانواده ها و چه در افراد بی سرپرست ممکن است وجود داشته باشد اما در این مراکز هر روز از این کودکان رصد می شوند و توسط روان شناس، مربی و… مورد بررسی قرار می گیرند.

وی گفت: چنانچه اختلال به نحوی باشد که نیاز به درمان باشد با استفاده از منابع حمایتی درمانی و آموزشی در خارج از کشور مراکز نگهداری مثل روانپزشک، مشاور و… اقدام خواهد شد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از ویژگی های این مراکز این است که در کنار رشد طبیعی آنها را مسئولیت پذیر تربیت می‌کنیم گفت: طی ۱۰ سال گذشته آمار قابل قبولی در کشور داشتیم و جزو رده های اول تا پنجم کشور از نظر کیفیت ارائه خدمات، عاقبت به خیری، موفقیت و توانمند سازی کودکان کسب کنیم.

خبر جدید  بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۱۵ روستای کرمانشاه

وی با اشاره به اینکه بحث متقاضی نداشتن کودکان بدسرپرست و معلول بسیار مهم است گفت: این مساله باید حل شود، زیرا همان‌طور که گفته شد حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ کودک در مراکز بهزیستی نگه داشته می‌شوند و در حسرت داشتن خانواده به سر می‌برند.

کوهی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۰ تا ۵۰ خانواده فرزند پذیر پشت نوبت داریم و از این بابت مشکلی نداریم، ادامه داد: در حال حاضر اکثر متقاضیان خواهان بچه‌های بی‌سرپرست هستند و تمایلی به سرپرستی معلولان و کودکان بد سرپرست ندارند.

خبر جدید  لزوم توسعه شبکه ریلی برای ایجاد رونق تجاری در استان کرمانشاه

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: به این منظور به وسیله طرح «امین موقت» می‌توانیم این مساله را حل کنیم و سرپرستی این کودکان تا مشخص شدن وضعیت واگذار کنیم.

وی گفت: در این طرح متقاضیانی که از تمکن مالی اولیه‌ای برخوردارند می‌توانند کودکانی را تحت سرپرستی موقت قرار دهند تا شرایط بازگشت کودک به خانواده خود فراهم شود.

کوهی خاطر نشان کرد: در قانون جدید شرایط پذیرش فرزندخواندگی بسیار تسهیل شده است و کسانی که متقاضی هستند به راحتی می‌توانند نسبت به این امر اقدام کنند.

کد خبر ۴۶۳۰۸۴۰


منبع :: اجرای طرح «امین موقت» در کرمانشاه / ۵۰ خانواده پشت نوبتی فرزندخواندگی هستند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه