11:24:25 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
اجرای طرح سند جامع سلامت در کرمانشاه
اجرای طرح سند جامع سلامت در کرمانشاه
کرمانشاه_مدیر حوزه سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اجرای طرح سند جامع سلامت در کرمانشاه خبر داد.

حسین بیگلری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از سال گذشته طرح سند جامع سلامت استان کرمانشاه در راستای برنامه های کلان وزارت بهداشت در تمام استان های کشور آغاز شده است، اظهار داشت: استان کرمانشاه نیز جز سه استان پیشرو در انجام مراحل اولیه و ساختاری است.

وی با بیان اینکه این سندجامع اکنون به مرحله اجرایی در استان و شهرستان ها رسیده است، افزود: در سال اول اجرای سندجامع سلامت درصدد ارتقای سواد سلامت، افزایش تحرک بدنی وخودمراقبتی به عنوان راهکارهای تامین سلامت جامعه استان کرمانشاه با همکاری تمام سازمان های ذی ربط در امر سلامت نظیر استانداری با حمایت سازمان برنامه و بودجه توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هستیم.

خبر جدید  تفاهم‌نامه همکاری میان استان‌های کرمانشاه و حلبچه به امضا رسید

مدیر حوزه سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: پروژه سند جامع سلامت برای ارتقای سطح سلامت مردم استان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی به تصویب رسیده است.

وی عنوان کرد: در این برنامه تمامی شاخص های مرتبط با سلامتی از مسائل جسمی و روحی افراد تحت بررسی قرار می گیرد و در یک برنامه ۵ ساله هرسال شاهد ارتقای شاخص های سلامت محور مردم استان خواهیم بود.

خبر جدید  نمایش جلوه‌های بصیرت در چهره زیبای ایران اسلامی

بیگلری با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در تامین سلامت خودشان حائز اهمین است، تصریح کرد: به طور جدی درصدد اجتماعی شدن سلامت و تحقق آن برای آحاد جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر هستیم.

وی افزود: سندجامع سلامت با مصوبه شورای توسعه و برنامه ریزی استان به عنوان عالی ترین شورای اداری به مرحله تحقق و اجرا خواهد رسید و سهم هرسازمان تعیین می شود.

مدیر حوزه سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: سازمان های مربوط به این طرح شامل آموزش و پرورش، بهزیستی، جهادکشاورزی، دامپزشکی، آحاد مردم و سازمان های مردم، استانداردو صدا و سیما است.

خبر جدید  آزمایشگاه جامع مجازی تحقیقات در علوم پزشکی کرمانشاه راه‌اندازی شد

به گفته بیگلری، جامعه هدف سند جامع سلامت شامل تمام مردم ساکن نقاط شهری وروستایی، دولتی و غیردولتی، از نظر شاخص های جسمی و روانی است و در این میان بر روی تامین تغذیه سالم دانش آموزان تا سالمندان تاکید ویژه می شود.

کد خبر ۴۵۰۱۲۰۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه