11:24:29 - دوشنبه 5 مارس 2018
اجرای طرح کتابخانه‌گردی طی ۱۷ اسفند در استان کرمانشاه
اجرای طرح کتابخانه‌گردی طی ۱۷ اسفند در استان کرمانشاه
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مردم را به «کتابخانه‌گردی» در استان کرمانشاه طی ۱۷ اسفند و همزمان با سالروز تأسیس این نهاد دعوت کرد. وی افزود: با توجه به  اهمیت توزیع و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه در طول

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مردم را به «کتابخانه‌گردی» در استان کرمانشاه طی ۱۷ اسفند و همزمان با سالروز تأسیس این نهاد دعوت کرد.

وی افزود: با توجه به  اهمیت توزیع و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه در طول سال به مناسبت‌های مختلف طرح ها و برنامه های متنوعی صورت می‌ گیرد.

این مسئول تصریح کرد: برپایی نمایشگاه کتاب استانی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آبان ماه که با هدف سهولت در دسترسی مردم به آثار و کتابهای نویسندگان و ناشران بوده از جمله این برنامه ها است.

وی افزود: با عرضه و فروش آثار ناشران به اقتصاد نشر کمک می شود و نام گذاری یک هفته به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی و روز ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نشان از اهمیت این موضوع دارد و در این هفته نیز برنامه های متنوعی با هدف توجه به کتاب، کتابخوانی، ناشران، کتابفروشان، نویسندگان و به طور کلی اهالی قلم در کشور علی الخصوص کتابخانه های عمومی برگزار می‌شود.

خبر جدید  پاسخ معاون سیما به حواشی «حالا خورشید»

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، ۱۷ اسفند ماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به عنوان یکی از روز های مهم کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: کتابخانه‌های عمومی امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز ارائه دهنده خدمات اجتماعی، در زمینه کتاب و کتابخوانی بوده و نهاد کتابخانه های عمومی سعی دارد با بسط و گسترش آن در اکثر شهر ها و روستاها در کشور باعث شود دسترسی عامه مردم را جهت رفع نیازهای مطالعاتی و اجتماعی خود را فراهم و ساده کند. لذا توجه به کتابخانه‌های عمومی یکی از لزوم جامعه پویا است.

خبر جدید  مراسم معنوی اعتکاف در مساجد جامع و حاج شهبازخان برگزار می‌شود

خونسار در ادامه خاطر نشان کرد: ۱۷ اسفند، سالروز تأسیس کتابخانه‌های عمومی در کشور، فرصت مناسبی است تا مسئولان استان از جمله استاندار و معاونین ایشان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و همه علاقه‌مندان به کتاب، با حضور در کتابخانه‌های عمومی ضمن دیدار و گفت‌گو با اعضاء و کتابداران، از آخرین تحولات کتابخانه‌های عمومی کسب اطلاع کنند.

وی در خصوص طرح کتابخانه‌گردی تصریح کرد: طرح کتابخانه‌گردی امسال برای اولین بار روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در ۱۴ کتابخانه عمومی حاج حسینعلی خان زنگنه اسلام آبادغرب، امام خمینی (ره) جوانرود، وحدت پاوه، امام صادق(ع) کرند غرب، سیدطاهر هاشمی روانسر، رسالت سرپلذهاب، علامه مجلسی سنقر و کلیایی، ابن سینا صحنه، دهخدا قصرشیرین، امیرکبیر کرمانشاه، شهید عراقی کنگاور، سهروردی گیلانغرب، شهدای محراب هرسین همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

خبر جدید  نظارت مستقیم آموزش‌وپرورش کرمانشاه بر نحوه ثبت‌نام دانش آموزان

این مسئول در پایان گفت: این طرح از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور یکی از اولین طرح های گردشگری فرهنگی در کشور بوده که فرصت مناسبی برای آشنایی با ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی است که با حضور هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان در کتابخانه‌های عمومی موجب تشویق و ترغیب قشرهای مختلف مردم، به خصوص کودکان و نوجوانان به سمت کتاب و کتابخوانی شود و همچنین به تقویت فرهنگ مراجعه به کتابخانه، مطالعه در کتابخانه، امانت گرفتن کتاب و همینطور بهره مندی از خدمات اجتماعی کتابخانه‌ها در کشور کمک کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه