11:23:09 - پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019
اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز زیرساخت‌های مسیر عتبات در کرمانشاه
اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز زیرساخت‌های مسیر عتبات در کرمانشاه
کرمانشاه_رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز زیرساخت‌های مسیر عتبات عالیات در این استان خبر داد.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در قانون بودجه سال ۹۷ تنها برای ساخت و تجهیز زیرساختهای استان ایلام در اربعین اعتبار لحاظ شده بود، اظهار داشت: با رایزنی نمایندگان استان، در بودجه امسال کرمانشاه نیز اعتباری به میزان ۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از محل بودجه تخصیص یافته بخشی از زیرساخت‌های مسیر عتبات عالیات در محورهای استان بازسازی و تجهیز خواهد شد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نمایندگان استان کرمانشاه در تلاش هستند تا نسبت به بازگشایی مرز خسروی برای اعزام زائران به عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین اقدام شود.

وی تصریح کرد: چندی پیش نیز اعضای کمیسیون امنیت ملی با سفر به استان و بازدید از مرز خسروی و سفر به عراق ظرفیت‌های مرز را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که امنیت خوبی بر این مرز حاکم است و ظرفیت لازم برای بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین وجود دارد.

حجت الاسلام حسینی کیا بیان داشت : همچنین در قانون بودجه سال ۹۸ از محل هدفمندی یارانه ها ۸۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده در نتیجه مستمری مددجویان ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی عنوان کرد: در بودجه سال آینده وام ازدواج از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان به هر یک از زوجین اختصاص خواهد یافت و به منظور رفع مشکل ضمانت نیز می ‌توان از کارت یارانه استفاده کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه درباره استمهال وامهای بانکی نیز افزود: در صورتی که افراد بدهکار بانکی به صورت یکجا نسبت به پرداخت وامهای زیر صد میلیون تومان اقدام کنند جرائم و سود وامها بخشیده خواهد شد و برای وام های بالای ۱۰۰ میلیون تومان نیز در صورت پرداخت یکجا سود مرکب قابل گذشت است.

کد خبر ۴۵۲۹۲۸۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  استاندار از تخصیص اعتبار به استان کرمانشاه خبر داد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه