8:12:20 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
اختصاص ۴۰۰ تخت برای مراقبت از بیماران کرونایی
اختصاص ۴۰۰ تخت برای مراقبت از بیماران کرونایی
معاون بهداشت و درمان سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از آمادگی سپاه برای راه اندازی نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی در موج جدید کرونا در صورت نیاز خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ جلال فتاحی معاون بهداشت و درمان سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به مهیا بودن ۴۰۰ تخت برای مراقبت از بیماران کرونایی در دوره نقاهت در شهر کرمانشاه، گفت: در صورت نیاز در شهرستان‌ها نیز آمادگی ایجاد چنین فضا‌هایی را داریم.

فتاحی با بیان اینکه این نقاهتگاه‌ها به صورت کاملا رایگان و با وعده‌های غذایی صبحانه، نهار و شام در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: این نقاهگاه‌ها که مطابق با استاندارد‌های دانشگاه علوم پزشکی آماده شده‌اند، در صورت اعلام نیاز دانشگاه آمادگی پذیرش بیماران برای گذراندن دوره نقاهت ۱۴ روزه را دارند.

خبر جدید  اجرای تست غربالگری رانندگان اتوبوس کرمانشاه

معاون بهداشت و درمان سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه ادامه داد: این فضا‌ها برای گذراندن دوره نقاهت بیماران کرونایی از سوی مجموعه سپاه راه اندازی می‌شوند تا بیماران در زمانی که ناقل بیماری هستند وارد جامعه نشوند و از این طریق زنجیره انتقال بیماری قطع شود.

او یادآوری کرد: در موج اول کرونا این اقامتگاه‌ها برای استفاده بیماران کرونایی آماده شده بود که به دلیل استقبال کم بیماران بسته شدند.

فتاحی در ادامه اشاره‌ای هم به آمادگی برای اعزام نیرو‌های پرستار و کمک پرستار به بیمارستان فارابی و امام رضا (ع) برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در صورت نیاز داشت و گفت: از دو سه ماه گذشته ۵۰ نفر نیروی پرستار و کمک‌پرستار را به این بیمارستان‌ها اعزام کرده‌ایم که کماکان مشغول خدمات‌رسانی هستند و امکان افزایش تعداد این نیرو‌ها را در صورت اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی داریم.

خبر جدید  شناسایی ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه

فتاحی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از سوی سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه برای مقابله با شیوع کرونا، گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به ضدعفونی و گندزدایی مستمر معابر، خیابان‌ها، جایگاه‌های عرضه سوخت، عابربانک‌ها، مدارس اشاره کرد. علاوه بر این کار ضدعفونی محلات حاشیه‌ای شهر کرمانشاه مثل صادقیه، آقاجان، ده پهن نیز به صورت مستمر توسط سپاه انجام می‌شود.

خبر جدید  احتمال قرمز شدن وضعیت ابتلا به کرونا در کرمانشاه

فتاحی اشاره‌ای هم به فعال بودن کارگاه‌های تولید ماسک مجموعه سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه داشت و گفت: این کارگاه‌ها روزانه بین پنج تا شش هزار عدد ماسک تولید می‌کنند که در مقاطع مورد نیاز مثل برگزاری مراسم عزاداری‌های محرم و صفر بین مردم به ویژه مردم مناطق حاشیه‌ای استان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ز

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه