1:44:17 - چهارشنبه 30 ژانویه 2019
اختصاص ۴ میلیارد تومان برای توسعه هوشمندسازی مدارس استان
اختصاص ۴ میلیارد تومان برای توسعه هوشمندسازی مدارس استان
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت : باید نگاهمان را از بیگانگان قطع کنیم و با تعلق به خدا و اعتماد به نفس ، نیروها را باور کنیم .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این جلسه توسعه تکنولوژی و اختصاص ۴ میلیارد تومان برای توسعه هوشمندسازی مدارس استانهوشمندسازی در مدارس استان را یک ضرورت مهم عنوان کرد و گفت: اولویت اول ما در بخش آموزشی حرکت در مسیر هوشمندسازی مدارس استان با هدف انتقال بهتر مفاهیم و مباحث علمی به دانش آموزان است.
وی همچنین خواستار توجه بیشتر آموزش و پرورش به آموزشهای لازم در ساختار آموزشی این بخش شد و افزود: با توسعه تکنولوژی و هوشمندسازی در مدارس باید به توسعه آموزشها جهت بهره گیری بیشتر این تجهیزات نیز اهتمام داشت.
استاندار کرمانشاه توجه بیشتر به مباحث نرم افزاری در آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در آموزش و پرورش استان بیشتر مباحث به سخت افزاری اختصاص پیدا میکند در حالیکه با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و اقداماتی که با توسعه فضای مجازی در جریان است باید بیشتر به مباحث نرم افزاری توجه کنیم.
بازوند با اشاره به توطئه دشمنان برای تغییر نوع فرهنگ و گرایش مردم به ویژه جوانان گفت: آموزش و پرورش باید با ارائه برنامههای جدید و مدون به دنبال مقابله با این تهاجمات باشد زیرا در شبکههای مجازی پمپاژهای زیادی با برنامهها و مدل غیر از فرهنگ ایرانی مانند نگهداری بعضی حیوانات برای جوانان صورت میگیرد.
وی تصریح کرد: در مباحث آموزشی کمتر به این مسائل پرداخته میشود در حالیکه این مسائل بسیار مهمتر از مباحث سخت افزاری است لذا اداره کل آموزش و پروزش استان موظف است که برنامههای خود را در راستای مقابله جدی با تهاجمات فرهنگی در جلسه بعد برای اجرا در سال ۱۳۹۸ ارائه کند.
در این جلسه با تاکید استاندار کرمانشاه ۴ میلیارد تومان برای توسعه هوشمندسازی مدارس استان اختصاص یافت که مقرر شد که ۲ میلیارد تومان آن از طریق اعتبارات استانی، یک میلیارد تومان اعتبارات ملی و یک میلیارد تومان هم سایر اعتبارات تامین شود.
همچنین در جلسه شورای آموزش و پرورش استان برای ساخت ۲۷ سالن ورزشی پسرانه و ۲۷ سالن ورزشی دخترانه نیز تصمیماتی اتخاذ شد.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  وضعیت استان هم اکنون در شرایط عادی است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه