11:06:27 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
ادامه بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در تعطیلات نوروز
ادامه بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در تعطیلات نوروز
رییس بنیاد مسکن گفت: بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در تعطیلات نوروز نیز بی وقفه ادامه خواهد داشت. به گزارش ایسنا، علیرضا تابش در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه اظهار کرد: آواربرداری شهر سرپل ذهاب باید تا عید نوروز به‌گونه‌ای انجام شود که شهر از نظر بصری، آماده بازسازی پرشتاب باشد. وی گفت:

رییس بنیاد مسکن گفت: بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در تعطیلات نوروز نیز بی وقفه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، علیرضا تابش در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه اظهار کرد: آواربرداری شهر سرپل ذهاب باید تا عید نوروز به‌گونه‌ای انجام شود که شهر از نظر بصری، آماده بازسازی پرشتاب باشد.

وی گفت: باوجود هزینه‌های سنگین استقرار ستادهای معین، از امروز ستادهای معین استانهای خراسان رضوی  و مازندران در سرپل ذهاب به کمک بازسازی شهر آمده‌اند.

وی با بیان اینکه بازسازی مناطق زلزله‌زده در تعطیلات نوروز نیز ادامه خواهد داشت، افزود: از استاندار کرمانشاه می‌خواهم دستور بدهند حمل و نقل مصالح در ایام عید نوروز آزاد باشد. از بانکهای استان هم تقاضا می‌کنیم تا ۲۵ اسفندماه به انعقاد قراردادها و پرداخت تسهیلات به مردم زلزله‌زده ادامه دهند.

خبر جدید  دستگیری ۲۰ خرده‌فروش مواد مخدر و معتاد متجاهر در کرمانشاه

رییس بنیاد مسکن در ادامه با بیان اینکه مقررات اداری در استان کرمانشاه در بازسازی مناطق زلزله‌زده بسیار دست و پاگیر است، گفت: بروکراسی ادارات در استانهای دیگری که درگیر زلزله زده بوده‌اند، به اندازه کرمانشاه دست و پاگیر نبوده، لذا از مدیران استان خواهش می‌خواهم با جسارت بیشتری به کمک زلزله‌زدگان بیایند. تا پایان بازسازی مناطق زلزله‌زده مهمان استان هستیم و هرچقدر که مدیران استان کمک کنند، کار ما زودتر در کرمانشاه به اتمام می‌رسد.

تابش با بیان اینکه مصالح ساختمانی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه عمدتا از داخل استان تهیه می‌شود، گفت: باید مردم مشارکت کنند تا زودتر کار بازسازی به اتمام برسد.

خبر جدید  کاشت نهال توسط دانش آموزان هرسینی

رییس بنیاد مسکن همچنین با اشاره به مساعدت دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: در اکثر حوادث طبیعی اعم از زلزله و سیل سابقه خدمت دارم و گواهی می‌دهم که هیات دولت و به ویژه آقای نوبخت در این زلزله بیشتر از هر حادثه مشابه دیگری با سرعت و گشاده دستی به کمک مردم آمده‌اند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز با ارائه گزارشی از روند بازسازی مناطق زلزله زده استان، گفت: عملیات اجرایی ساخت ۳۲ مدرسه در مناطق زلزله‌زده آغاز شده و به هر شکل ممکن باید تمامی مدارس لازم برای آغاز سال تحصیلی آینده آماده بهره‌برداری شوند.

وی گفت: از مجموع ۸۰۰۰ واحد جایگاه دام روستایی احداثی در مناطق زلزله زده، پرونده ۱۲۶۱ واحد جایگاه دام روستایی تشکیل و به بانکهای عامل شامل پست بانک، بانک توسعه تعاون و بانک کشاورزی معرفی شده و این روند باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

خبر جدید  5 مصدوم حاصل یک تصادف زنجیره ای

او با انتقاد از روند بازسازی شهرهای زلزله‌زده، گفت: فرمانداران تا روز دوشنبه هفته آینده به ما اعلام کنند علت کوتاهی در بازسازی شهرهای زلزله‌زده مشخصا شهرداران هستند یا نظام مهندسی؟ اگر شهرداران کوتاهی کنند از شوراهای شهر می‌خواهیم بخاطر مردم، شهرداران چابک‌تری انتخاب و معرفی کنند و اگر نظام مهندسی مقصر باشد از نظام‌های مهندسی دیگر استانها برای کمک به مردم مناطق زلزله‌زده دعوت به همکاری می‌کنیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه