12:36:11 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
ادبیات اگر به ارزش‌های اسلامی متصل شود ماندگار خواهد بود
ادبیات اگر به ارزش‌های اسلامی متصل شود ماندگار خواهد بود
امام جمعه کرمانشاه گفت: تاریخ ادبیات ایران ادبیاتی ماندگار است که حاوی ارزش‌ها، تعلیمات دینی و اجتماعی بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه آیتالله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در همایش سراسری علمی و پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در آینه ادبیات تعلیمی در تالار وحدت دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه خواستار مشارکت بیشتر جوانان استان در همایشهای فرهنگی شد و گفت: در چنین همایشهای بزرگ و فرهنگی باید بیشتر جوانان را مشارکت داد و آنان را از نزدیک با این مقولهها آشنا کرد.
او در این همایش با اشاره به نامگذاری این همایش به نام امام رضا (ع) از مقام والای این امام بزرگوار یاد کرد و به تشریح واژه امامت از دیدگاه امام رضا (ع) پرداخت.
آیت الله علما افزود: ائمه اطهار (ع) هادی و هدایتگر هستند و ائمه (ع) انسانها را به سمت مصلحتشان سوق میدهند، مصلحتی که در آن عزت مومنین حفظ شود و امروز شاهد این عزت درسایه پیروی از این بزرگواران هستیم.
امام جمعه کرمانشاه گفت: عزت ایران اسلامی به حدی است که هم اکنون قدرتهای بزرگ در برابر آن خاضع هستند، هرچند برخی امثال رئیس جمهور آمریکا حرفهای بیربط زیاد میزند، اما خودشان خوب میدانند ایران در چه جایگاهی است و عزت ایران کاملاً برایشان ملموس است.
او در ادامه به ادبیات غنی ایران زمین اشاره کرد و با نام بردن از «مثنوی معنوی» اثر فاخر مولانا، گفت: این اثر مولانا آنچنان با دین آمیخته و عرفان در آن موج میزند که علامهطباطبایی برای برهانهای علمی دینی خود به ابیات این شاعر نامی استشهاد میکردند.
او به برخی از شاعران نامدار ایران مانند فردوسی و پروین اعتصامی اشاره کرد و افزود: اگر به تاریخ ادبیات کشور نگاه کنیم، ادبیاتی ماندگار شده که بیشتر حاوی ارزشها و تعلیمات دینی و اجتماعی بوده است.
امام جمعه کرمانشاه گفت: ادبیات اگر به ارزشهای اسلامی متصل شود ماندگار خواهد بود.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  لزوم تاسیس و استقرار دادگاه‌های ویژه اقتصادی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه