11:28:56 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
ادغام برخی صنوف برای تسهیل داد و ستد مردم کرمانشاه
ادغام برخی صنوف برای تسهیل داد و ستد مردم کرمانشاه
کرمانشاه_عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف استان کرمانشاه از ادغام برخی صنوف در راستای تسهیل داد و ستد مردم کرمانشاه خبر داد.

مجتبی صفایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در فصل هشتم تخلفات نظام صنفی مبحثی به نام تخلف صنفی دیده شده اما باید قانون این نظام صنفی و اصلاحیه جدید آن مورد بحث قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دایره تداخل صنفی روبه گسترش است است افزود: در یک واحد فروش پوشاک ممکن است کیف، کمربند و کفش هم دیده شودکه باید راهکاری برای مقابله با آن دید.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف استان کرمانشاه گفت: ادغام خیلی از صنوف بر اساس این نگاه وزارتخانه مطرح شده است از این باب صنوفی که فعالیت همگن و مشابه دارنداما دراین فعالیت موجبات تضییع حقوق واحدهای صنفی یا حقوق مصرف کننده را ایجاد می کنند از این طرق که واحد صنفی برای یک فعالیت صنفی واحد خود دو سه پروانه بگیرد هزینه هایی دارد که باید بر هزینه تمام شده بیفزاید که ضرر نهایی آن متوجه مصرف کننده است.

خبر جدید  آغاز پویش همدلی در کرمانشاه

وی بیان کرد: اتاق اصناف سیاست های خوبی دراین راستا اعمال کرده و در این راستا اتحادیه هایی که با هم در تعارض بودند و مشکلات متعددی داشتند از جمله صنف پوشاک و لباس فروشان را باهم ادغام کرد که این ادغام ها علاوه بر موجبات نظارت بیشتر سبب کاهش هزینه های سربار نیز می شود.

خبر جدید  چنگ و دندان نشان دادن دشمن از عجز آنهاست /هیاهوی طبل‌های توخالی

صفایی از ادغام صنف کبابی‌ها و چلوکبابی‌ها که با یک نگاه غیرکارشناسانه ای قبلا جدا شده بودند خبر داد و گفت: این دو صنف مشکلات زیادی به ویژه در ماه رمضان ایجاد می کردند وقتی یک واحد چلوکبابی حلیم عرضه می کرد یا برعکس دیگری علیه آن یکی اخطاریه پلمپ صادر می کرد.

خبر جدید  توزیع گوشت‌های عقیقه در بین محرومان کرمانشاه

وی همچنین از ادغام صنف سقط فروشان، لبنیاتی‌ها و سوپرمارکتها خبرداد و عنوان کرد: این ادغام ها در راستا تسهیل داد و ستد مردم انجام شده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف استان کرمانشاه گفت: امسال دو صنف مواد غذایی و و خوار و بارفروشان و کابیت سازان و درودگران نیز بایکدیگر ادغام شدند.

کد خبر ۴۵۱۱۳۲۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه