1:41:10 - شنبه 29 دسامبر 2018
ارتقای شاخص‌های حوزه سلامت در مناطق زلزله زده کرمانشاه
ارتقای شاخص‌های حوزه سلامت در مناطق زلزله زده کرمانشاه
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شاخص‌های بهداشتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نسبت به قبل از زلزله سال گذشته ارتقاء یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم تجلیل از خیرین حوزه سلامت فعال در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که عصر امروزدر قصرشیرین برگزار شد، با اشاره به وقوع چندین زلزله بزرگ در کشور طی دو سه دهه گذشته، اظهار داشت: در هیچ کدام از این زلزلهها همچون زلزله کرمانشاه مردم ایران گسترده و منسجم به کمک نیامدند که البته نقش فضای مجازی در این خصوص را نباید انکار کرد.
وی با بیان اینکه دولت از ابتدا تاکنون کنار زلزله زدگان کرمانشاه بوده و خواهد بود، افزود: دولت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در قالبهای مختلف همچون کمک بلاعوض، تسهیلات و … در مناق زلزله زده کمک کرده است.
وزیر بهداشت با اشاره به کمکهای دولت و مردمی در حوزه بهداشت و درمان در مناطق زلزله زده کرمانشاه، گفت: کمکها و اقدامات صورت گرفته به حدی بود که شاخصهای بهداشتی کرمانشاه نسبت به قبل از زلزله بهتر شده و گواه آن نیز دسترسی بهتر مردم به خدمات بهداشتی و درمانی است.
قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با بیان اینکه اقدامات زیادی جهت ساخت و ساز پروژههای بهداشتی و درمانی در این مناطق انجام شده، خاطرنشان کرد: دو کار مهم در این مناطق باقی مانده که یکی احداث بیمارستان در اسلام آبادغرب است که توسط بانکها ساخته میشود و امیدواریم زودتر به سرانجام برسد و دیگری فاز دوم بیمارستان سرپل ذهاب است که توسط خیرین کاشان در حال احداث است و اگر کار با همین روند پیش برود تا سال آینده به اتمام میرسد.
وی به بیمارستان ثلاث باباجانی نیز اشاره کرد و گفت: این بیمارستان مشکلات قانونی زمین دارد که باید برطرف شود تا سال آینده شاهد بهره برداری از این بیمارستان باشیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم، اظهار داشت: زلزله ۶.۴ ریشتری که اخیرا در استان کرمانشاه رخ داد به خوبی نشان داد که اگر درست عمل میکردیم و ساخت و سازهایمان اصولی بود، این خسارتها وارد نمیشد.
در این مراسم از خیرین حوزه سلامت که در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه فعالیت داشتند، تقدیر شد.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  تشییع پیکر امام جمعه اهل سنت کرمانشاه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه