11:54:35 - یکشنبه 28 آوریل 2019
ارسال لیستی از نشریات کرمانشاه به وزارت ارشاد برای دریافت کاغذ یارانه ای
ارسال لیستی از نشریات کرمانشاه به وزارت ارشاد برای دریافت کاغذ یارانه ای
کرمانشاه_معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از ارسال لیست نشریات استان به وزارت ارشاد برای دریافت کاغذ یارانه ای خبر داد.

پریسا محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر تعداد کل چاپخانه‌های فعال در استان کرمانشاه را ۸۴ باب شامل چاپخانه‌های در حوزه چاپ دیجیتال، لیتوگرافی و چاپ اسکرین عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر گرانی کاغذ این چاپخانه‌های فعال را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت کاغذ هزینه‌های چاپ را هم افزایش خواهد داد، گفت: در این راستا افزایش قیمت فیلم و زینک نیز سبب ایجاد مشکلاتی در چاپخانه‌های استان کرمانشاه شده است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه یادآور شد: اگر دولت یارانه حمایتی برای کاغذ مورد نیاز چاپخانه‌ها در نظر نگیرد مشکلات حوزه چاپ به حوزه نشر نیز سرایت می‌کند و قیمت کتاب نیز با افزایش مواجه خواهد شد و به این ترتیب قدرت خرید مردم نیز در این زمینه پایین می‌آید.

خبر جدید  ۵۵ کانون خادمیاری رضوی در کرمانشاه فعالیت می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: اگر چه در حال حاضر اکثر چاپخانه‌ها به ظاهر بسته نیستند، اما عملاً هیچ چاپی ندارند و می‌توان گفت به نوعی تعطیل هستند و حتی قدرت پرداخت حقوق کارگران را ندارند.

محمدی در ادامه یکی دیگر از مشکلات این صنعت را ارجاع و برون سپاری کارهای چاپی استان به خارج از استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود که روزنامه‌ها و نشریات استان در داخل استان به چاپ برسند.

خبر جدید  افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان کرمانشاه نگران کننده است

وی با تأکید بر لزوم ممنوعیت چاپ در خارج از استان کرمانشاه برای ادارات و سازمان‌های دولتی، تصریح کرد: عالی‌ترین مقام استان باید ادارات و سازمان‌ها را ملزم کنند که فرم‌ها و دیگر موارد چاپی مورد نیاز را در داخل استان چاپ کنند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: اگر این اتفاق بیفتد چرخ چاپخانه‌ها می چرخد و شاید مرهمی بر دیگر زخم‌ها و مشکلات این صنعت باشد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش به چاپ ۲۰۸ عنوان کتاب طی سال ۹۷ اشاره کرد و بیان داشت: به این ترتیب در این خصوص ۱۰ درصد رشد چاپ داشتیم.

خبر جدید  کشف ۸۰۰۰ عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در کرمانشاه 

محمدی به اقدامات انجام شده جهت برطرف شدن مشکلات صنعت چاپ اشاره کرد و یادآور شد: به این منظور لیستی از نشریات استان تهیه و ارسال شده و منتظریم معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، کاغذ را با ارز دولتی و وارد و به صورت یارانه‌ای در اختیار آنها قرار دهد.

وی در پایان از مسئولین درخواست کرد که جهت رفع مشکلات این صنعت تمام همت خود را کار بگیرند.

کد خبر ۴۶۰۲۱۲۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه