14:12:08 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
از فرصت اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه استفاده می‌کنیم
از فرصت اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه استفاده می‌کنیم
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم از فرصت تردد زائرین اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم از فرصت تردد زائرین اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان استفاده کنیم.

امید قادری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به نزدیک بودن ایام اربعین و تردد چند میلیونی زائرین حسینی از محورهای استان اشاره کرد و گفت: براساس برنامه ریزیهای انجام شده، تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی استان بویژه در شهرستان قصرشیرین مهیای پذیرش زائرین هستند.

وی به تعطیلی چندساله ۱۳ هتل و مهمانسرای قصرشیرین به دلیل بسته بودن مرز خسروی اشاره کرد و افزود: بازگشایی این مرز برای تردد زائرین اربعین، رونقی دوباره را برای این واحدهای اقامتی به دنبال دارد و به اقتصاد این شهرستان محروم کمک خواهد کرد.

خبر جدید  تئاتر ملی "مرصاد" لنگِ 240 میلیون تومان!

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه از تلاش برای استفاده از فرصت اربعین برای معرفی جاذبه های گردشگری خبر داد و تاکید کرد: باتوجه به اینکه در این ایام چند میلیون زائر در مسیری ۲۰۰ کیلومتری در داخل استان عبور می کنند، برنامه ریزی کرده ایم تا از این فرصت برای معرفی هرچه بیشتر جاذبه های گردشگری استان استفاده کنیم.

خبر جدید  خاطرات آزادگان در معرض فراموشی است

وی اضافه کرد: در نظر داریم در کنار تمامی موکب‌های مستقر در استان، مراکزی راه اندازی کنیم که در آنها به معرفی جاذبه های گردشگری کرمانشاه به ویژه رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ به زائرین بپردازد.

قادری تاکید کرد: تا برگزاری کرمانشاه ۲۰۲۰ زمان چندانی نداریم و از آنجایی که در حماسه بزرگ اربعین زوار از استان های مختلف کشور به کرمانشاه می آیند، بنابراین فرصتی مناسب در اختیار داریم تا کرمانشاه و جاذبه های آنها را معرفی کنیم.

این مسئول گفت: قرارگیری مسیر تردد زائرین در محور تاریخی ساسانی نیز فرصت خوبی است تا آثار تاریخی شاخص این مسیر را به مردم ایران معرفی کنیم.

خبر جدید  وزیر بهداشت به کرمانشاه سفر می‌کند/ افتتاح ۴۰ پروژه حوزه سلامت مناطق زلزله زده در این سفر

وی یادآورشد: همچنین برای مسیر بازگشت زائرین نیز در نظر داریم تا غرفه های صنایع دستی را در موکب‌ها راه اندازی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر این اقدامات، استفاده ازفضای بیلبوردهای مسیر تردد زائرین برای تبلیغات گردشگری استان از دیگر برنامه هایی است که در دستورکار قرار داده ایم.  

انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه