۳:۵۳:۰۷ - سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷
استاندار کرمانشاه درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت
استاندار کرمانشاه درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت
کرمانشاه – ایرنا – استاندار کرمانشاه با صدور پیامی درگذشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، متن کامل پیام هوشنگ بازوند به شرح زیر است: «درگذشت مجاهد نستوه و فقیه ربانی حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی را که در طول حیات فقهی، قضایی و سیاسی خویش قائل به اعتدال و رأفت اسلامی بود به محضر مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و بیت سوگوار تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن عالم عالیقدر غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.»
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعتی پیش پس از مدت ها تحمل بیماری در سن ۷۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.
آیت الله شاهرودی متولد ۱۳۲۷ در شهر نجف و از سال ۱۳۷۳ در دوره های مختلف (سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم) عضو شورای نگهبان بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بین سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸ از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان رییس قوه قضاییه منصوب شد و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره های سوم، چهارم و پنجم بود.
وی از سال ۱۳۹۶ ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال ۱۳۹۰ ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه را با حکم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.
۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه