12:50:56 - دوشنبه 29 آوریل 2019
استاندار کرمانشاه: عملیات ساخت و تعمیر ۹۴ هزار واحد مسکونی زلزله زده پایان یافت
استاندار کرمانشاه: عملیات ساخت و تعمیر ۹۴ هزار واحد مسکونی زلزله زده پایان یافت
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: تاکنون کار بازسازی ۲۹ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری تخریب شده در زلزله آبان ۹۶ و همچنین تعمیرات ۶۵ هزار واحد مسکونی خسارت دیده به اتمام رسیده که به یک رکورد بی سابقه محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز دوشنبه درهمایش روز ملی شوراها که با حضور جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهرها و روستاهای وزیر کشور و اعضای شوراهای شهر و روستای استان در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: موفقیت در روند بازسازی مناطق زلزله زده حاصل شکل گیری یک اجماع بزرگ در کشور و استان بود.
وی تاکید کرد: تجربه سیل و زلزله نشان داد با اجماع و همدلی می‌توان بر بزرگترین بحران‌ها غلبه کرد.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: کاهش ۲٫۵ درصدی نرخ سالیانه بیکاری در سال ۹۷ یک موفقیت دلگرم کننده برای کرمانشاه محسوب می شود زیرا توانسته ایم علاوه بر کنترل روند افزایشی نرخ بیکاری، زمینه کاهش آن را هم فراهم کنیم.
وی افزود: استان کرمانشاه دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری است و با کار و تلاش جهادی و برنامه ریزی مناسب می توان شاهد کاهش بیشتر نرخ بیکاری بود.
بازوند اولویت های استان در ۹۷ را بازسازی خرابی های ناشی از زلزله و ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: در سیل اخیر یک اطلاع رسانی بسیار مناسب و گسترده صورت گرفت و شاهد شکل‌گیری یک اجماع و همدلی بسیار گسترده میان مردم، شوراها و دهیاری ها و مسئولین بودیم و همه تمام قد پای کار آمدند و خسارت ها به حداقل رسید.
وی اظهار داشت: تحربه سیل اخیر نشان داد اگر اجماع گسترده شکل بگیرد می توان بحران های بزرگ را کنترل کرد.
استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه شوراها و دهیاری‌ها در سیل اخیر کاملا پای کار بودند؛ گفت: شورا اکنون تبدیل به یک نهاد باسابقه در کشور شده است و انتظار می رود در جایگاه پارلمان محلی، فراتر از این ها ظاهر شود و در راستای رفع مشکلات موجود در شهرها و روستاها، به مجلس لایحه ارائه دهد.
به گفته وی، مردم برای عمران و آبادانی به شوراها رای داده اند و انتظار می رود آن ها در این عرصه به صورت جهادی تلاش کنند.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: شوراها تلاش کنند مشوق های لازم را برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان تعریف کنند و با این کار بستر اشتغال و رونق تولید را فراهم کنند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد کرمانشاه گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری استان را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۸۰۶۶

خبر جدید  جشنواره موسیقی فجر در کرمانشاه آغاز شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه