12:26:18 - دوشنبه 5 فوریه 2018
استفاده از ظرفیت گروه‌های مردم نهاد برای تقویت فرهنگ کتابخوانی
استفاده از ظرفیت گروه‌های مردم نهاد برای تقویت فرهنگ کتابخوانی
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در جلسه انجمن کتابخانه های استان گفت: ترویج کتابخوانی از ضرورتها و اولویت های جامعه است و همه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای ترویج این هدف فرهنگی بکار بگیرند. وی افزود: مطالعه و کتابخوانی یک راه موثر جهت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در جلسه انجمن کتابخانه های استان گفت: ترویج کتابخوانی از ضرورتها و اولویت های جامعه است و همه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای ترویج این هدف فرهنگی بکار بگیرند.

وی افزود: مطالعه و کتابخوانی یک راه موثر جهت افزایش آگاهی مردم است و تاثیر چنین کارهای فرهنگی در بالا رفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی جامعه دارد. به همین خاطر باید یک برنامه ریزی منسجم چه در حوزه سخت افزاری و چه در حوزه نرم افزاری تدوین شود که منجر به تصمیم سازی و تصمیمگیری های درست و مناسب شود.

خبر جدید  شکستن کانکسها در طوفان کرمانشاه

الهی تبار ادامه داد: باید  ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در جهت تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه به کار گرفته شود. همچنین از ظرفیت اساتید حوزه و دانشگاه، مساجد، آموزش و پرورش، نخبگان و… استفاده شود.

وی گفت: ما به دنبال این هستیم که با توجه به ظرفیتهای زیادی که وجود دارد، منشور و سیاستهای فرهنگی را تکمیل و ضرورتهای فرهنگی را احصاء کنیم.

خبر جدید  حضور ۱۰۰۰ نفر در طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن در صحنه

این مسئول با تاکید بر ضرورت پرداخت سهم ۰.۵درصدی شهرداری ها به حساب نهاد کتابخانه ها گفت: شهرداری ها باید نیم درصد از درآمد سالیانه خود را به حساب نهاد کتابخوانه ها واریز کنند و انتظار می رود هر شهرداری که بدهی در این زمینه دارد در اسرع وقت پرداخت کند.

خبر جدید  «حق با مشتری است»، اما نه در عمل!

وی با اشاره به ضرورت تکمیل کتابخانه مرکزی گفت: باید همه ظرفیتها را برای تکمیل کتابخانه عمومی به عنوان یک ضرورت فرهنگی در استان به کار گیریم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه