20:11:35 - سه‌شنبه 28 مه 2019
استقرار پاسگاه فصلی در پارک‌های پرتردد کرمانشاه
استقرار پاسگاه فصلی در پارک‌های پرتردد کرمانشاه
کرمانشاه_ معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه خواستار استقرار پاسگاه فصلی در پارک‌های پرتردد از جمله پارک شرقی، غربی و پارک کوهستان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ایمانی مقدم ظهر امروز سه شنبه در جلسه امنیت پارک‌ها که در شهرداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل گرما مردم انتظار دارند تفرجگاه‌ها محیط آرام و امنی برای خانواده‌ها باشد.

وی افزود: برای ایجاد امنیت باید کار فرهنگی صورت گرفته و با برخی اقدامات که به این حس امنیت خدشه وارد می‌کند، برخورد کرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: وضعیت پارک‌ها به خصوص پارک‌هایی که بیشترین تردد را دارد باید به گونه‌ای شود که بیشترین جاذبه برای گردشگر را داشته باشد.

وی تصریح کرد: در مباحث برقراری امنیت بیشتر انتظارات ما از نیروی انتظامی است در حالی که ظرفیت نیروی انتظامی به این اندازه نیست که ۲ نیرو را در هر پارکی مستقر کند لذا انتظار ما از شهرداری این است که نگهبانان و کسانی که در نگهداری فضای سبز خدمت می‌کنند بتوانند همیار نیروی انتظامی باشند.

خبر جدید  راهپیمایی نمازگزاران کرمانشاهی در حمایت از سپاه پاسداران+عکس

ایمانی مقدم بیان داشت: در این راستا با مشاهده تخلف بلافاصله با نیروی انتظامی تماس برقرار کنند تا از وقوع جرم جلوگیری شود.

وی خواستار استقرار پاسگاه فصلی در پارک‌های پرتردد از جمله پارک شرقی، غربی و پارک کوهستان شد و ابراز داشت: همچنین از نیروی انتظامی استان می‌خواهیم گشت‌های پلیس پیاده و موتوری خود را در این مناطق به منظور تأمین آرامش شهروندان افزایش دهند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه اظهار داشت: انجام یکسری اقدامات فرهنگی در پارک‌ها از جمله برگزاری مراسمات ملی- مذهبی، مسابقه، مسابقات کتابخوانی و … می‌تواند فضا را مفرح و احساس آرامش را برای مردم به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: تأمین امنیت عینی و ذهنی در پارک‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند آمار جرایم در فضای شهر را نیز کاهش دهد.

ایمانی مقدم روشنایی پارک‌ها را نیز عامل مهمی در پیشگیری از وقوع جرم دانست و اظهار داشت: روشنایی پارک‌ها باید مستقیم، یکنواخت و دائمی باشد و به این منظور اگر از برج‌های نوری استفاده شود ضریب ارتکاب بسیاری از جرایم در محوطه پارک‌ها نیز کاهش خواهد داشت.

خبر جدید  وزیر بهداشت به کرمانشاه سفر می‌کند

وی اقدامات پیشگیرانه را یکی از مهم‌ترین اهداف دادستان کرمانشاه برشمرد و گفت: بر این اساس لازم است هر دستگاهی حتی خارج از وظیفه‌ای که دارد خدمات رسانی کند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: همچنین از راه اندازی اردوگاه کنگاور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان داشت: با راه اندازی این اردوگاه ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر بیشتر می‌شود و بسیاری از مشکلاتی که از جانب این افراد جامعه را تهدید می‌کند مرتفع خواهد شد.

وی ایجاد یگان حفاظت ویژه شهرداری‌ها را یکی دیگر از راهکارهای کمک در راستای ایجاد امنیت عنوان کرد و افزود: در این راستا مصوبه‌ای در اسفند ماه سال ۹۶ با تأیید مقام معظم رهبری رسید که طی آن تمام سازمانها، دستگاه‌های اجرایی و ادارات دولتی که احساس نیاز به یگان مسلح برای پیشبرد اهداف قانونی دارند با یک سیکل خاص از مجموعه شورای امنیتی کشور آنرا تقاضا کنند.

خبر جدید  بارش در استان کرمانشاه تا پایان هفته ادامه دارد

ایمانی مقدم خطاب به شهردار کرمانشاه گفت: در این خصوص در تمام شهرداری‌ها استارت این کار به عنوان شهردار کرمانشاه را داشته باشید که در شهرداری مراکز استان‌ها پیش قدم شوید.

وی بیان داشت: لازم است برای جمع آوری افراد شرور و سارقین و زورگیرهایی که در پارک‌ها فعالیت می‌کنند پوشش انتظامی خاص با هماهنگی شهرداری‌ها شکل بگیرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در پایان ابراز امیدواری کرد: با هم اندیشی و همفکری خدمات شایسته ای را در بحث برقراری امنیت تفرجگاه‌ها فراهم کنیم و امنیت پارک‌ها را بیش از پیش ارتقا داده تا بتوان آنها را به نقاط امن برای خانواده‌ها تبدیل کرد.

کد خبر ۴۶۲۷۹۵۱


منبع :: استقرار پاسگاه فصلی در پارک‌های پرتردد کرمانشاه

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه