2:56:42 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
اسلامی:محله غم تسلی کنگاور یک غم سنگین برای مسئولان بود
اسلامی:محله غم تسلی کنگاور یک غم سنگین برای مسئولان بود
کرمانشاه- ایرنا- وزیر مسکن و شهرسازی گفت: محله قدیم «غم تسلی» کنگاور با معابر باریک، شیب زیاد و طاقت فرسا یک غم سنگینی برای مسئولان بود.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح مسکن مهر ۴۱۲ واحدی کنگاور و کلنگ زنی محور کنگاور – نهاوند که از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری انجام شد، اظهار داشت: پروژه جابه جایی مسکن مهر غم تسلی کنگاور یک پروژه بزرگی بود که با همت مسئولین استانی و شهرستانی انجام شده است.
او ادامه داد: این پروژه با تلاش و همت مسئولین و دستگاههای خدمت رسان به بهره برداری رسید و از شهردار کنگاور هم می خواهیم یک بوستان مناسبی که در شان ساکنین شهرک مهرآوران باشد در این محل احداث کند.
اسلامی با بیان اینکه تولید مسکن با کمک بخش خصوصی به عنوان یک اقدام ملی در اولویت این وزارتخانه قرار دارد، اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای اینکه مردم صاحب مسکن شوند به کار گرفته است.
وی گفت: این موضوع در استان کرمانشاه با ایجاد شهرک های جدید با کمک استاندار و اداره کل مسکن و شهرسازی در دستور کار قرار دارد.

**دهکده لجستیک کرمانشاه این استان را متحول می کند
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز در این آیین اظهار داشت: وزیر پرتلاش، با تجربه و توانمند مسکن و شهرسازی پس از سیل اخیر حتی یک شب هم برای استراحت به خانه خود نرفته است و در این مدت در ۲۵ استان کشور به طور کامل و مستمر پیگیر مشکلات مردم بوده اند.
مهرداد سالاری افزود: مهندس اسلامی باوجود اینکه طی این مدت در کنار مردم و به فکر اسکان آنها بودند، ولی پروژه های زیرساختی و توسعه عمران شهری و منطقه ای تعطیل نشدند.
او با اشاره به اینکه دهکده لجستیک کرمانشاه می تواند این استان را از لحاظ رشد اقتصدی متحول کند، اظهار کرد: توسعه شبکه راه آهن غرب کشور، کلنگ زنی بزرگراه کنگاور نهاوند، بازسازی و نوسازی پروژه فرودگاه که بعد از انقلاب بی سابقه بوده از اولویت های استان است.
سالاری عملکرد مدیران و کارکنان راه و شهرسازی استان کرمانشاه در سیل اخیر را درخشان ارزیابی کرد.

خبر جدید  یادواره 835 شهید شهرستان قصرشیرین برگزار شد

**کلنگ زنی محور کنگاور – نهاوند با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان
مدیرکل مسکن و شهرسازی کرمانشاه هم در این مراسم با تقدیر ازنگاه خاص دولت به این استان اظهار داشت: مهندس اسلامی وزیر مسکن و شهرسازی از زمانی که این مسولیت خطیر را پذیرفتند چهارمین بار است که به این استان سفر می کنند.
مسعود شریفی ادامه داد: بسیاری از مشکلات زلزله سال گذشته و سیل اخیر توسط شخص وزیر مسکن و شهرسازی حل شد.
وی با اشاره به بهره برداری از مسکن مهر ۴۱۲ واحدی غم تسلی و هزینه ۱۵ میلیاردی این ۲۲ بلوک افزود: بیش از سه میلیارد تومان نیز هزینه محوطه سازی شده که عموما طی ۶ ماه اخیر انجام شده است.
شریفی در ادامه بیان داشت: باند دوم کنگاور به نهاوند که از مطالبات به حق مردم بود در سفر وزیر مسکن و شهرسازی با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان کرمانشاه ادامه داد : اجرای عملیات احداث این پروژه به طول ۱۷ کیلومتر به مدت زمان ۲۴ ماه و با اشتغال زایی ۸۰ نفر آغاز خواهد شد.
وی افزود: طول کل مسیر ۵۵ کیلومتر است که ۳۸ کیلومتر در حوزه استان همدان قرار دارد و برای اجرای ۱۷ کیلومتر حوزه کنگاور، علاوه بر خاک برداری و زیرسازی ۶۴ هزار تن آسفالت نیاز دارد.

خبر جدید  برای هر استان سند ارتقای وضعیت زنان تنظیم می‌شود

**مطالبه ساکنین مسکن مهر غم تسلی درخواست افزایش مدت پرداخت اقساط است
فرماندار کنگاور هم در این مراسم با بیان اینکه محله قدیم غم تسلی محله ای پرمصائب همراه با دشواری و آسیب پذیری بالا برای مردم بود، اظهار داشت: نیازمند حمایت های وزیر مسکن و شهرسازی برای تعیین تکلیف ۵۰ واحد باقی مانده شهرک مهرآوران هستیم.
خیراله خزایی اظهار کرد: ۲ بانده کردن محور کنگاور نهاوند با سفر وزیر کلنگ زنی شد که انتظار داریم همچون محور کنگاور – تویسرکان به زودی فعال و هردو در بازه زمانی تعیین شده به بهره برداری برسند.
وی درخواست ساکنین شهرک مهرآوران (غم تسلی) را به وزیر ارائه کرد و گفت: با توجه به وضع معیشتی و تمکن مالی ساکنان این مسکن مهر انتظار داریم اقساط بلند مدت آن در شورای عالی مسکن و شهرسازی به ۱۸ سال افزایش پیدا کند.
پروژه بازآفرینی شهرک حاشیه نشین غم تسلی کنگاور در قالب ۲۲ بلوک مسکونی با سطح زیربنای ۳۵ هزار متر مربع در سال ۱۳۸۸ آغاز شد که عملیات اجرایی آن با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به سرانجام رسید و در سفر رییس جمهوری افتتاح شد.
سهمم آورده این پروژه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان ملی زمین و مسکن پرداخت شده و مابقی هزینه ساخت نیز از محل تسهیلات ارزان قیمت مسکن مهر تامین شده است.
متقاضیان بدون پرداخت هرگونه وجهی واحدهای خود را تحویل گرفتد و صرفا اقساط تسهیلات بانکی را پرداخت خواهند کرد.
مسکن مهر غم تسلی بعد از سالها که مراحل ساخت آن به کندی پیش رفت، با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید و فرماندار پرتلاش کنگاور عملیات ساخت آن به پایان رسید و به متقاضیان تحویل داده شد.
محله غم تسلی کنگاور دارای بافت بسیار فرسوده و سخت گذر با شیب زیاد بود که به علت آسیب پذیری بالا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، متحمل خسارات مالی و جانی سنگینی بود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
۸۰۶۶/۷۴۴۷

خبر جدید  دانشگاه رازی میزبان لیگ معماران جوان ایران شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه