19:47:58 - چهارشنبه 12 ژوئن 2019
اسلام آباد غرب میزبان دومین جشنواره ملی «روز مزرعه»
اسلام آباد غرب میزبان دومین جشنواره ملی «روز مزرعه»
کرمانشاه_ دومین جشنواره ملی «روز مزرعه» با حضور معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از مسئولان استانی در اسلام آباد غرب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جشنواره ملی «روز مزرعه» امروز چهارشنبه با حضور معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از مسئولان استانی در محل ایستگاه تحقیقاتی اسلام آباد غرب برگزار شد.

فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در گذشته با توجه به اینکه نگاه سنتی به حوزه کشاورزی بیشتر مشهود بود خیلی کار علمی احساس نمی شد

وی افزود: امروزه با انجام آزمون و خطا در این حوزه ضرورت انجام تحقیقات و پژوهش بیش از پیش احساس می شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مراکز تحقیقاتی یک سرمایه اقتصادی برای استان محسوب می شود، گفت: همچنین بخش گرمسیری یک تحول عظیمی در کشاورزی به دنبال خواهد داشت.

خبر جدید  مسئولان آینده‌نگری برای مقابله با بحران‌ را سرلوحه کار قرار دهند

وی خاطر نشان کرد: یکی از آفت هایی که بخش کشاورزی و کشاورزان ما را رنج می دهد نداشتن یک آمایش کشوری در بخش کشاورزی است.

تجری ادامه داد: همچنین گاهی مشاهده می شود کشاورزان در هنگام برداشت محصولات حتی متضرر می شوند و نمونه آن را می توان در چغندر کاران مثال زد که هیچ حمایتی نمی شوند.

وی بیان داشت: جهت توسعه بخش کشاورزی لازم است بین نیازمندیها و بخش کشاورزی تنظیمات لازم صورت بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز کشاورزی در بحث تولید ملی مطرح است، افزود: باید تلاش کنیم مشکلات این بخش حل و فصل شود و جهت حمایت کشاورزان در مجلس پیگیری هایی صورت گرفته است.

خبر جدید  بودجه ۹۹ دانشگاه رازی کرمانشاه ۱۸۹۲۰۶۸ میلیون ریال برآورد شده است

وی خاطر نشان کرد: هنوز حمایت از کشاورزان نهادینه نشده است به طور مثال قیمت گندم علی رغم اینکه سم، کود و … را به صورت آزاد در اختیار کشاورزان قرار می دهیم در مقابل هنگام خرید فیلترهایی را در سرراه آنها می گذاریم که مشکلاتی را برایشان به وجود می آورد و لازم است دولت را درگیر بخش های کشاورزی کرد تا بدانند کشاورزان چه مشکلاتی دارند.

تجری عنوان کرد: جهت تقویت تولید داخلی و کمک به بخش کشاورزی باید تمام همت خود را بکار بگیریم چرا که این کار رسیدن به توسعه اقتصادی را تسریع می کند.

خبر جدید  بی تفاوتی دانشجویان به مسائل سیاسی و اجتماعی خطرناک است

وی گفت: پس از جنگ زمین های زیادی در حوزه دشت ذهاب خریداری شد که در اختیار بخش کشاورزی قرار بگیرند اما به دلایل مختلف این کار محقق نشد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: دشت ذهاب به دلیل اینکه یکی از بخش های کشاورزی ما است انتظار داریم پایگاه تحقیقاتی در آنجا مستقر شود تا کمک شایانی به حوزه کشاورزی شود.

کد خبر ۴۶۳۹۱۰۰


منبع :: اسلام آباد غرب میزبان دومین جشنواره ملی «روز مزرعه»

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه