3:00:23 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
اشتغالزایی از دل معادن کرمانشاه با تقویت بخش خصوصی
اشتغالزایی از دل معادن کرمانشاه با تقویت بخش خصوصی
کرمانشاه – ایرنا – استان کرمانشاه اکنون ۱۱۸ معدن فعال و ۱۰۱ معدن غیرفعال دارد که به گفته استاندار کرمانشاه ظرفیت بزرگی برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در استان محسوب می شود اما تاکنون در حوزه اقتصادی کرمانشاه نقش آفرینی نکرده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ششمین جلسه شورای معدن استان کرمانشاه به ریاست استاندار سه شنبه شب در سرسرای امید استانداری برگزار شد و ظرفیت های معدنی استان در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
استاندار کرمانشاه در این جلسه به مانند سایر جلسات موضوع بیکاری استان را به مدیران یادآوری کرد و با بیان اینکه مردم از ما توقع ایجاد اشتغال دارند، گفت: کرمانشاه در حوزه معدن ظرفیت های زیادی دارد که باید برای ایجاد اشتغال از این معادن استفاده کنیم.
هوشنگ بازوند از سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست ظرفیت های معادن استان را در قالب بسته ای تدوین و آماده کنند تا بتوانیم آن را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم.
او به برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه در ۱۷ دی امسال در تهران اشاره کرد و تاکید کرد که ظرفیت های صنعتی و معدنی استان باید در قالب بسته های سرمایه گذاری در این همایش ارائه شود.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه از قیر به عنوان یکی از ظرفیت های معدنی در استان یاد کرد و گفت: معادن قیر در کشور تنها در استان وجود دارد اما متاسفانه این معادن در اقتصاد استان نتوانسته اند نقش آفرینی و تاثیرگذاری داشته باشند.
او تاکید کرد که برای اقتصادی کردن معادن قیر استان باید موانع بر سر راه این معادن و بهره برداران آن را بر داریم.
براساس اعلام سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این جلسه، ۲۷ معدن قیر در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۶ معدن فعال، چهار معدن در حال راه اندازی، چهار مورد طول دوران بهره برداری آنها به اتمام رسیده که باید بررسی شود که اگر ذخیره داشته باشند پروانه آنها تمدید شود و سه معدن نیز سلب صلاحیت شده است.
استاندار کرمانشاه در ادامه همچنین بر شناسایی مشکلات معادن استان نیز تاکید کرد و گفت: برخی از معادن دراختیار نهادهای شبه دولتی و سازمان های توسعه گرا است که باید شناسایی و مشکلات آنها نیز بررسی و رفع شود.
بازوند از سازمان ها و دستگاه های استان خواست با سیاست دولت در زمینه اشتغالزایی همراهی کنند و مانع ایجاد اشتغال و اجرای طرح های اشتغالزایی و سرمایه گذاری نشوند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۹۳۲ روستا حدود ۱۲۳ هزار بیکار دارد و از این نظر در رتبه اول کشور قرار گرفته است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  مرز پرویزخان، نیازمند توجه بیشتر- فرزاد نویدی**
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه