11:39:26 - یکشنبه 19 مه 2019
اطعام مددجویان بهزیستی کرمانشاه انجام شد
اطعام مددجویان بهزیستی کرمانشاه انجام شد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: مراسم اطعام ۲۰۰ نفر از ناشنوایان اداره بهزیستی کرمانشاه از محل عواید حاج محمد تقی اصفهانی برگزار شد.

حجتالاسلام آیتاله عباسیان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهاظهار داشت: مراسم اطعام ۲۰۰ نفر از ناشنوایان اداره بهزیستی به میزبانی اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از محل عواید حاج محمد تقی اصفهانی برگزار شد.

وی با اشاره به توزیع ۹۰۰۰ پرس غذای گرم در مناطق محروم کرمانشاه از محل موقوفه حاج محمدتقی اصفهانی، عنوان کرد: هر شب ماه مبارک رمضان ۳۰۰ پرس غذای گرم بین مناطق محروم کرمانشاه توزیع میشود و این کار تا پایان ماه مبارک تداوم دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: در ماه مبارک رمضان روزهداران مناطق محروم و موقوفهنشین از جمله محله جعفرآباد، باریکه، شهیاد، نقلیه، آقاجان، ملاحسینی، چشمهسفید به مدت ۳۰ شب اطعام میشوند.

خبر جدید  سیلاب ۱۴ میلیارد تومان به بناهای تاریخی استان کرمانشاه خسارت وارد کرد

وی با بیان اینکه هزینه این کار خیر از محل موقوفه حاج محمدتقی اصفهانی تهیه شده است، عنوان کرد: یکی از نیات این واقف خیراندیش اطعام در ماه مبارک رمضان است که اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اجرای این امر به این امر خیر مبادرت کرده است.

عباسیان افزود: با تشکیل مراکز افق با هدف توزیع مناسب خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه، اقشار آسیبپذیر را در حوالی هر بقعه متبرکه شناسایی کرده و راهکارهای موجود برای کمک به آنها را در دستور کار قرار میدهند.

وی با اشاره به اینکه این مراکز با توجه به نیات موقوفات میتوانند به رفع مشکلات مردم کمک کنند، عنوان کرد: اکنون موقوفات زیادی در استان با نیاتی از جمله کمک به دانشآموزان بیبضاعت، توزیع بستههای غذایی، دارو و درمان، کمک به نیازمندان و فقرا وجود دارد که مراکز افق میتوانند در راستای اجرای نیات واقفان خیراندیش در ارائه خدمات مورد نیاز منطقه اقدام کنند.

خبر جدید  دارابی: به دنبال ایجاد بازار بین‌المللی برای محصولات پویانمایی و عروسکی ایرانی هستیم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همچنین از برگزاری محافل انس با قرآن ویژه بانوان در کرمانشاه برای نخستین بار خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تاکنون بیشتر محافل انس با قرآن کریم ویژه آقایان بوده و محفل انس با قرآن کریم که اختصاص به بانوان داشته باشد تا کنون برگزار نمیشد و این امر خود سبب شده تا بانوان حافظ و قاری نتوانند در محافل قرآنی حضور فعالی داشته باشند ، بنابراین در همین راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه به مناسبت ماه رمضان، اقدام به برگزاری محفل انس با قر آ ن کریم اختصاصی و ویژه برای بانوان کرد.

خبر جدید  شعار جوانگرایی باید به عمل تبدیل شود

وی بیان کرد: همه برنامهها در این محفل از جمله مجریگری، قرائت برای تلاوت مجلسی، اجرای برنامه حفظخوانی، تواشیح، سرود و قصهگویی توسط بانوان اجرامیشود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: اطعام مددجویان بهزیستی کرمانشاه انجام شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه