16:55:06 - شنبه 3 مارس 2018
اطفاءحریق درنقاط صعب‌العبور برای هرساعت ۱۵میلیون تومان هزینه دارد
اطفاءحریق درنقاط صعب‌العبور برای هرساعت ۱۵میلیون تومان هزینه دارد
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ عباس بهاری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال حدود ۳۵ فقره آتش سوزی در عرصه جنگلها و مراتع استان داشتیم که در برخی نقاط دچار بحران شدیم و طی آن ۲۲۸ هکتار از جنگلهای استان طعمه حریق شدند. وی افزود: در این راستا با توجه به

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ عباس بهاری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال حدود ۳۵ فقره آتش سوزی در عرصه جنگلها و مراتع استان داشتیم که در برخی نقاط دچار بحران شدیم و طی آن ۲۲۸ هکتار از جنگلهای استان طعمه حریق شدند.

وی افزود: در این راستا با توجه به اقدامات انجام شده نسبت به مشابه سال قبل ۵۹ درصد از تظر تعداد فقره و ۶۶ درصد به لحاظ مساحت کاهش حریق داشتیم.

خبر جدید  ملت ما همچنان امیدوار به آینده است

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: شهرستانهای اسلام آباد و گیلانغرب و کرمانشاه بیشترین آمار حریق را در بخش منابع طبیعی داشته اند.

وی اظهار داشت: بیش از ۹۸ درصد از آتش سوزی های عامل انسانی هستند که آتش سوزی های عمدی و غیر عمدی را رقم می زنند.

خبر جدید  5 پهنه معدنی کرمانشاه عملا بلوکه است

بهاری یادآور شد: گردشگران، طبیعت گردان، اختلافات قومی و قبیله ای، مانور نظامی و انتظامی از عوامل اصلی آتش سوزی جنگل ها و مراتع هستند که ۶۵ درصد مربوط به غفلت گردشگران است.

وی ادامه داد: نقاطی که در ارتفاعات سرکش و همچنین در قلاجه وجود دارند برای اطفاء حریق نیروها را با مشکل مواجه می کنند که به این منظور ۲ جاده احداث شده است تا در صورت بروز حریق نیازی به بالگرد نباشد.

خبر جدید  نخلستان‌های قصرشیرین امسال 3900 تن خرما دارند

سرهنگ بهاری تصریح کرد: برای اطفاء حریق در مناطق صعب العبور حدود ۱۵ میلیون تومان برای هر یکساعت هزینه می کنیم.

وی در پایان گفت: در سال گذشته حدود ۱ هزار پرونده تصرف به منابع طبیعی مورد بررسی قرار گرفت که کمتر از ۱ درصد آنها مشمول تبرئه خواهند شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه