3:08:52 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
اعتبارات کرمانشاه در سال ۹۸ در همه بخشها افزایش داشته است
اعتبارات کرمانشاه در سال ۹۸ در همه بخشها افزایش داشته است
کرمانشاه – ایرنا – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی به کرمانشاه اختصاص یافته که از رشدی معادل ۹٫۹۴ درصد نسبت به بودجه سال ۹۷ برخوردار است.

حبیب الله وفایی روز شنبه با بیان اینکه رشد اعتبارات عمرانی استانی کرمانشاه از متوسط کشور بالاتر است ، به ایرنا گفت: متوسط رشد اعتبارات عمرانی استانی کشور معادل ۸٫۷۵ درصد است.
وی اظهار کرد: کرمانشاه از نظر رشد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی در سال ۹۸ در جایگاه پنجم بین استانها قرار دارد، در حالیکه سال ۹۷ جایگاه دهم را کسب کرده بود و به عبارتی از رده دهم به رده پنجم ارتقاء یافته است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه ، به وضعیت اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ملی استان نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات عمرانی ملی در سال ۹۸ استان معادل ۵۷۶ میلیارد تومان است که رشدی ۵۵ درصدی نسبت به سال ۹۷ ( ۳۷۲ میلیارد تومان) دارد.
به گفته وفایی ، اعتبارات عمرانی ملی سال ۹۷ استان نسبت به سال ۹۶ کاهش ۳۰ درصدی داشت.
وفایی به وضعیت اعتبارات هزینه‌ای استان کرمانشاه در لایحه بودجه سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات هزینه‌ای استان ( شامل حقوق و مزایای مستمر و سایر اعتبارات هزینه ای) در لایحه بودجه سال ۹۸ معادل ۴۴۸ میلیارد تومان است که نسبت به بودجه سال ۹۷ رشدی معادل ۲۴٫۷۵ درصد داشته و از این حیث جایگاه دوم را بین همه استانهای کشور داریم.
وی گفت: رشد اعتبارات هزینه‌ای سال ۹۷ استان نسبت به سال ۹۶ معادل ۱۴٫۳۴ درصد بود و از این حیث جایگاه هجدهم را بین استانها ذاشته ایم که امسال جایگاه استان از رتبه ۱۸ به جایگاه دوم ارتقاء یافته است.
طی روزهای اخیر خبری در فضای مجازی با عنوان «کاهش بودجه استان های کردنشین» در سال ۹۸ منتشر شده بود که با توضیحات رییس سازمان برنامه و بودجه این خبر در خصوص استان کرمانشاه صحت ندارد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  امام و رهبری اسلام ناب را به دنیا نشان دادند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه