11:43:51 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
“اعتیاد” در کرمانشاه سیر نزولی به خود گرفت
“اعتیاد” در کرمانشاه سیر نزولی به خود گرفت
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از سیر نزولی اعتیاد در استان خبر داد. به گزارش خبرنگار ایسنا، علی شمشیری امروز (۲۴ بهمن) در جمع خبرنگاران از کشف بیش از چهارتن مواد مخدر طی سال جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از سیر نزولی اعتیاد در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی شمشیری امروز (۲۴ بهمن) در جمع خبرنگاران از کشف بیش از چهارتن مواد مخدر طی سال جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: عمده مواد کشف شده همچون سالهای گذشته “تریاک” است و بیش از ۲٫۷ تن از کشفیات امسال به تریاک اختصاص دارد.

خبر جدید  دریاچه شهربازی کرمانشاه بزرگ‌ترین مکان تمرین قایقرانان کرمانشاه است/شهرداری تدبیر لازم را انجام دهد

شمشیری با اشاره به سیر کاهشی کشفیات شیشه گفت: خوشبختانه میزان مصرف شیشه و سایر مواد مخدر صنعتی در استان سیر نزولی پیدا کرده و امسال تنها چند کیلوگرم کشفیات شیشه داشته‌ایم.

وی از انهدام هفت باند تولید شیسشه طی امسال خبر داد واظهار کرد: فرهنگ سازی در خصوص خطرات بسیار مواد مخدر صنعتی موجب شده شاهد سیر نزولی مصرف این مواد و گرایش به سمت مواد مخدر سنتی باشیم.

خبر جدید  قیمت هر کیلوگرم زولبیا ۱۲ هزار تومان اعلام شد

شمشیری خاطرنشان کرد: مواد مخدر چه صنعتی و چه سنتی ویرانگر است، اما مواد مخدر صنعتی در این بین با مضرات بسیار بیشتری همراه است و ترک این مواد نیز بسیار دشوار است، بنابراین ترجیح بین این دو بر مصرف مواد سنتی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در ادامه از انهدام ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال همچنین ۶۳۰۰ نفر اعم از قاچاقچی، معتاد کارتون خواب و خرده فروش دستگیر شدند.

خبر جدید  افتتاح مرکز درمان بیماری‌های ریوی در کرمانشاه/ رونمایی از 5 داروی درمان هپاتیت و ایدز

وی در ادامه از کاهش سیر نزولی اعتیاد در استان خبر داد و اظهار کرد: در گذشته نرخ شیوع اعتیاد استان یک درصد از متوسط کشوری بالاتر بود، اما با تلاش های فراوان صورت گرفته در امر مبارزه و پیشگیری، اکنون نرخ شیوع اعتیاد در استان یک درصد پایین تر از میانگین کشوری است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه