1:19:13 - یکشنبه 12 مه 2019
اعزام تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر به منطقه ازگله؛ زلزله خسارت جانی و مالی به دنبال نداشت
اعزام تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر به منطقه ازگله؛ زلزله خسارت جانی و مالی به دنبال نداشت
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر که حوالی ازگله در استان کرمانشاه را لرزاند، خسارت جانی و مالی به دنبال نداشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، زلزلهای بهبزرگی ۵٫۱ ریشتر حوالی ازگله در شهرستان ثلاث باباجانی از توابع استان کرمانشاه را ساعت ۱۵ امروز لرزاند که این زلزله در ۷کیلومتری ازگله و در عمق ۸ کیلومتری زمین بهوقوع پیوست.

جلیل بالایی، مدیرکل بحران استاندار کرمانشاه در رابطه با خسارت مالی و جانی این زلزله گفت: زلزله ۵٫۱ ریشتری در حوالی ازگله تاکنون هیچگونه خسارت جانی و مالی به دنبال نداشته است.

وی با بیان اینکه زلزله در مرز کشور ایران و عراقرخ داده است، بیان کرد: بعد از وقوع زلزله تیمهای ارزیاب مستقر در منطقه، به سرعت جهت بررسی اوضاع به مناطق روستاییاعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار کرمانشاه افزود: نیروهای ارزیاب به صورت میدانی در مناطق زلزله‎زده مستقر هستند و نیازی به اعزام اکیب از مرکز استان یا شهرستانهای دیگر به ازگله وجود ندارد.

خبر جدید  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تمام "سلطان‌ها" در حوزه واردات ایجاد شدند‌

وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی در مناطق زلزله‏زده براساس استاندارد ساخته شده است، عنوان کرد: واحدهای مسکونی بازسازی شده در این مناطق در برابر زلزله مقاوم است و عدم خسارت مالی این موضوع را تایید میکند.

آرش لهونی مدیرعامل هلال احمر استان کرمانشاه نیز در این رابطه گفت: به محض وقوع زلزله ۵٫۱ریشتری در مرز عراق و کرمانشاه در حوالی ازگله، دو تیم هلال احمربه منطقه وقوع زلزله اعزام شدهاند.

فرهاد فروزی مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه زلزله امروز را پسلرزه زمینلرزه سال گذشته دانست و گفت:این پسلرزهها برای زلزلههای بزرگ مانند زلزله سال گذشته طبیعی است واین اتفاق معمولاً تا دو سال ادامه دارد.

خبر جدید  اخبار اربعین ۹۸| آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

وی با بیان اینکه زمینلرزه امروزاز لحاظ جغرافیایی در خاک عراق رخ داده است، افزود: از آبان سال گذشته تاکنون بیش از ۷۰۰۰ زمینلرزه در استان کرمانشاه رخ داده است.

مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه با بیان اینکه براثر این پسلرزه به احتمال زیاد خرابی به وجود نیامده است، بیان کرد: واحدهای مسکونی ساخته شده در ازگله در مقابل چنین پسلرزه‎هایی مقاوم خواهند بود.

صبور حسینی رئیس شبکه بهداشت ثلاث‎باباجانی با بیان اینکه تاکنون هیچ‎گونه مصدومی بر اثر زمین‎لرزه امروز مراجعه نکرده است گفت:علاوه بر اینکه مرکز درمانی با پزشکانی در ازگله مستقر است، تیم‏های فوریتهای پزشکی نیز به منطقه اعزام شده‏اند.

خبر جدید  پیشنهاد افزایش تعرفه مخابرات برای سال آینده ارائه شده است

وی افزود: مراکز درمانی، اورژانس و فوریتهای پزشکی با تمام تجهیزات در بخش ازگله و شهرستان ثلاث‎باباجانی در حالت آمادهباش است و از مردم میخواهیم خونسردی خود را حفظ کنند و در صورت نیاز به کمک با شماره ۱۱۵ فوریت‏های پزشکی تماس برقرار کنند.

صادق خدادادی فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی نیز با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر وجود خسارت مالی و جانی بر اثر وقوع زلزله ارسال نشده است گفت:وقوع زلزله در شهرستان ثلاث باباجانی محسوس بود.

وی افزود: تمامی دستگاههای امدادونجات شهرستان از نیروهای هلالاحمر، بهداشت و درمان و بخشداریها، نیروهای آتشنشانی و امدادونجات در آمادهباش کامل قرار دارند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه