11:19:26 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
افزایش مالیات‌ها‌ در لایحه بودجه ۹۸ را نمی‌پذیریم
افزایش مالیات‌ها‌ در لایحه بودجه ۹۸ را نمی‌پذیریم
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نکته منفی در لایحه بودجه ۹۸ را پیش‌بینی مالیات‌ها دانست و گفت: در پیش‌بینی بودجه ۹۸ مالیات استان کرمانشاه از استان‌های برخوردار بیشتر است که پذیرفتنی نیست.

عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: مردم استان کرمانشاه توانایی پرداخت این مالیات سنگین را ندارند زیرا این منطقه مشکلات بسیاری همچون نرخ بالای بیماری و تورم و رکود اقتصادی را تحمل میکند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به مخالفت این مجمع با پیشبینی مالیات عنوانکرد: استان کرمانشاه همیشه رتبه نخست را در زمینه وصول مالیات و پول گرفتن از مردم دارد.

مصری با توجه به مشکلات پیش آمده برای اقتصاد ایران، دولت در بودجه سال آینده با دو چالش مهم مواجه است که باید برای آن ها راه حلی پیدا کند، گفت: چالشهایی مانند کاهش قدرت خرید مردم و ترمیم آن از طریق افزایش حقوق و رشد هزینههای جاری و همچنین کاهش صادرات نفت بهدلیل تحریم ها و تأثیر آن بر درآمدهای دولت دو چالش عمده دولت در بودجه ۹۸ است.

خبر جدید  کرمانشاه| سود پیاز هرسین بیشتر از کشاورز عاید دلال می‌شود

وی با بیان اینکه شرایط سختتر اقتصادی در سال آینده، دولت را بر آن داشته تا برای جبران هزینههای خود درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد، بیان کرد:این افزایش در حالی است که براساس اعلام رئیس سازمان مالیاتی آمادگی کاهش ۵ درصدی مالیات عملکرد تولید وجود دارد.

مصری با اشاره به اینکه دولت برای تحقق بودجه و درآمدها پیشبینیهای لازم را انجام داده است، گفت: اکنون با توجه به وضعیت اقتصادی در مجموع بیش از ۸۰درصد بودجه کشور صرف هزینههای جاری و مابقی نیز از طریق فروش اوراق مشارکت پیشبینی شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه ۹۸ استان نسبت به سایر استانهای کشور یک وضعیت مناسبتری دارد بیان کرد: هزینه جاری رشد اعتبارات کرمانشاه حدود ۲۴ درصد است است و به نسبت میانگین کشوری با رشد ۱۵ درصد در رتبه بالایی قرار داریم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه تملک داراییها و سرمایه با رشد ۹٫۹۴ درصدی در جایگاه خوب و در ردیف استانهای پنجم و ششم کشور قرار داریم افزود: از لحاظ اعتبارات عمرانی نیز امسال با رشد خوبی نسبت به سال گذشته روبرو هستیم و اعتبارات ما از نظر توازن نیز با رشد ۱۵ درصد مناسب اعلام شده است.

خبر جدید  ۶۰۰ دانشجوی بسیجی به منطقه عملیاتی «بازی‌دراز» سرپل‌ذهاب اعزام می‎شوند

وی با اشاره به اینکه اما نکته منفی در لایحه بودجه ۹۸ پیشبینی مالیاتهاست عنوان کرد: دولت استان کرمانشاه را از نظر مالیات جز بهترین استانها قرار دادهاند که مجمع نمایندگان آن را قبول ندارد؛ اگرچه این امر براساس تحقق اعتبارات است نه بر اساس الزام اما همین پیشبینی مالیات نیز درست نیست.

خبر جدید  آتش‌سوزی در منابع طبیعی استان کرمانشاه ۸۲ درصد کاهش یافت

مصری با بیان اینکه دولت استان کرمانشاه را از لحاظ ارزش افزوده جز استانهایی قرار داده که کمترین پیشبینی برای آن شده است بیان کرد: اما از نظر مالیات عدد بیشتری به ما دادند که این با هم در تناقض است و امیدواریم جدول مالیاتی اصلاح شود.

وی اظهار کرد: البته با توجه به رکود در جامعه باید ببینیم درآمدهای پیشبینی شده در بودجه ۹۸ تا چه میزان محقق خواهد شد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه