1:00:42 - شنبه 26 ژانویه 2019
امام جمعه موقت کرمانشاه: استعمارگران از قیام ملت‌ها در مقابل دولت‌های ظالم هراس دارند
امام جمعه موقت کرمانشاه: استعمارگران از قیام ملت‌ها در مقابل دولت‌های ظالم هراس دارند
امام جمعه موقت کرمانشاه با اشاره به اینکه کشورهای متعددی در مقابل ظلم دولت‌ها قیام کرده‌ا ند،گفت: استعمارگران جهانی از قیام ملت‌ها در مقابل دولت‌های ظالم و دست نشانده آنها هراس دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیتالله محمد حجتی در خطبههای نماز جمعه با اشاره به اینکه آمریکا میخواهد آزادی را از مردم ایران بگیرد، اظهار داشت: آمریکا با وارد کردن انواع تحریمها، قصد خسته و ناراضی کردن مردم از نظام را دارد که امروز یکی از آن شرایطی است که ملت ایران در مقابل تمام سختی های اقتصادی و تحریمها مقاومت خواهد کرد.

امام جمعه موقت کرمانشاه با بیان اینکه دشمنان اسلام از در صحنه بودن مردم ایرانهراس دارند، عنوان کرد: هوشیاری مردم بهدلیل رسوخ اسلام در کشورها سبب بیداری بسیاری از ملتها در مقابل ظلم و جور استکبارستیزان شدهکه این اتفاق و حادثه بزرگی در سراسر جهان است.

وی با اشاره به اینکه مردم باید سخاوت و بخشش را از حضرت زهرا( س) الگو بگیرند، بیان کرد: بیست و پنجم ذیالحجه یادآور روزی است که حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) برای بهبود بیماری حسنین سه روز، روزه گرفتند و از قضا هر سه افطاری آن را به نیازمندان بخشیدند و در این روز سوره «هل اُتی»در شأن اهل بیت(ع)عصمت و طهارت نازل شد.

خبر جدید  مراکز مهارت آموزی دانشجویان در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

امام جمعه موقت کرمانشاه حضرت زهرا(س) را مادر تمام انسانها دانست و گفت: فاطمه(س) بانویی است که در ایمان و عقیده، فکر و اندیشه، عمل به وظایف واجب و رفتار و کردار الگویی مناسب برای زنان و مردان است.

وی به جایگاه حضرت زهرا(س) به عنوان همسر ولایت و دختر نبوت اشاره کرد و افزود: فاطمه(س) به رغم ساده زیستی و شأن و شوکت معرفت افزا در عرصه زندگی اجتماعی یک همدم و مونس حقیقی در مسیر امامت و رهروی امام علی(ع) است.

خبر جدید  مصرف آب در کرمانشاه ۱۷ درصد افزایش یافت؛ مناطق زلزله‌زده از پرمصرف‌ترین مناطق استان هستند

حجتی با اشاره به نجیب بودن دختران و زنان، بر بحث هم کفو بودن دختر و پسر در امر ازدواج تاکید و خاطرنشان کرد: باید جوانان به این مسئله توجه داشته باشند که ازدواج ترکیبی است نه مخلوطی و علت اینکه سرانجام برخی از ازدواجها عاقبت خوشی ندارد همین موضوع است.

وی افزود: براساس اسلام، دختر و پسر باید هم کفو باشند که مهمترین آن این است که میل ترکیبی در بین زن و شوهر وجود داشته باشد، اما این هم کفو بودن دارای شرایط دیگری هم هست، همچون اینکه باید زن و شوهر از نظر اندیشه، دین و فرهنگ همدیگر را درک کنند و این را بدانند که سطح شعور به مدرک نیست بلکه به درک است.

خبر جدید  ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه تخصیص یافت

وی به رخدادهای تقویم درهفته آینده اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات اولین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸، برگزاری رفراندوم تحت عنوان انقلاب سفید در سال ۱۳۴۱، تهاجم گروهک ضد انقلاب مسلح به شهر آمل، روز جهانی گمرک، روز کمک به جذامیان، شهادت سردار رشید اسلام حسن باقری و به توپبستن مجلس به فرمان محمدعلی شاه قاجار از جمله مناسبتهای هفته آیندهاست.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه