12:17:30 - دوشنبه 19 فوریه 2018
امام جمعه کرمانشاه: تهاجم فرهنگی از در و دیوار می‌بارد
امام جمعه کرمانشاه: تهاجم فرهنگی از در و دیوار می‌بارد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز تهاجم فرهنگی از در و دیوار می بارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله مصطفی علما در جلسه کمیته همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه که امروز(۳۰ بهمن) در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، افزود: تهاجم فرهنگی شرایطی است که ما امروز در آن

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز تهاجم فرهنگی از در و دیوار می بارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله مصطفی علما در جلسه کمیته همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه که امروز(۳۰ بهمن) در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، افزود: تهاجم فرهنگی شرایطی است که ما امروز در آن گیر افتاده‌ایم و هر طرف را که نگاه می کنی رنگ و بوی غیربومی بودن و تفکر خارجی‌ها را می بینی.

وی، دغدغه مهم رهبری را کار فرهنگی عنوان کرد و افزود: دشمن با همین حربه قصد ضربه زدن به ما را دارد، کما اینکه در سالهای اخیر تقریبا همه چیز زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است.

خبر جدید  رونمایی از کتاب ماموستا در حوزه ادبیات پایداری

 امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: اگر دقت کنیم تمام امور ما را فرهنگ غیربومی فراگرفته و نمود آن را می توان از آشپزخانه اپن گرفته تا طرز لباس پوشیدن و سبک زندگی نظاره گر بود.

آیت‌الله علما اضافه کرد: امروز حتی الگوی غذایی دانش‌آموزان هم تغییر کرده است. در گذشته دانش آموزان با خود نخود و کشمش به مدرسه می بردند، اما امروز چیبس و پفک جای آنها را گرفته است.

آیت‌الله علما با اشاره به اینکه ما سرمایه بزرگی به نام محتوا داشته و هیچ احتیاجی به دانش و تفکر سرمایه داری در کشور نداریم، تاکید کرد: باید سبک زندگی اسلامی را حفظ کرده و آن را از دست ندهیم.

خبر جدید  پایان فرار یک ساله "قاتل"/ مردی که "دوستش" را به آتش کشید دستگیر شد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه سپس کار آموزش و پرورش  را کاری ریشه ای عنوان و اظهار کرد: باید آموزش و پرورش تا جایی که می تواند در جهت نهادینه کردن فرهنگ بومی و سبک زندگی اسلامی در بین دانش‌آموزان تلاش کند.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت دانش آموزان به عنوان نسل فردا بیان کرد: با تعلیم و تربیت دانش آموزان به دست افراد توانمند و مومن می توان به پرورش نسلی مومن امیدوار بود.

خبر جدید  زلزله ۳.۷ ریشتری تازه‌آباد را لرزاند

وی در ادامه با اشاره به بیانات دیروز(۲۹ بهمن) مقام معظم رهبری و عذر خواهی ایشان از محضر خداوند و مردم به این دلیل که نتوانسته ایم عدالت اجتماعی را به معنای واقعی آن در جامعه پیاده کنیم، گفت: به کرات گفته‌ام شان رهبری هدایت و جهت دهی و خط دهی است و شان مسئولین پیاده کردن این هدایت ها است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه