11:19:22 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
اما و اگرهای میزبانی کرمانشاه از فینال جام حذفی باشگاه‌های کشور
اما و اگرهای میزبانی کرمانشاه از فینال جام حذفی باشگاه‌های کشور
مدیرکل ورزش کرمانشاه وعده برگزاری فینال جام حذفی به میزبانی این استان را داده که با اما و اگرهایی همراه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاهدر نشست خبری خود با اصحاب رسانه ادعا کرد میزبانی فینال جام حذفی به شهر کرمانشاه واگذار شده است تا با این میزبانی رنکینگ ورزش استان بالا رفته و به گردشگری این منطقه کمک کند؛ اما این ادعا با اما و اگرهایی همراه است.

برگزاری نشست روسای ۵۳ فدراسیون ورزشی در تاریخ ۱۷ اسفند به میزبانی کرمانشاه، برگزاری مسابقات بینالمللی کشتی آزاد جام تختی، اجرای مسابقات بینالمللی بومی محلی و همچنین میزبانی کرمانشاه برای فینال مسابقات جام حذفی فوتبال ازجمله مهمترین اقدامی است که علاوه بر بالا بردن رنکینگ ورزش کرمانشاه در سطح کشور، بهعنوان عاملی مؤثر در رشد اقتصادی و گردشگری با تکیه بر امر ورزش برای کرمانشاه را به همراه میآورد.

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در نشست با خبرنگاران استان کرمانشاه گفت کهمسابقه فینال جام حذفی باشگاههای کشور با حمایت استاندار و رایزنیهای فراوانی که انجام شد به کرمانشاه رسید تا فوتبال دوستان کرمانشاهی بتوانند از نزدیک شاهد یک رقابت مهم باشند.

وی افزود: این مسابقه بعد از پایان رقابتهای لیگ برتر در اوایل خرداد و در ورزشگاه ۱۵ خرداد کرمانشاه برگزار میشود که با توجه به تعمیرات این ورزشگاهتا زمان برگزاری مسابقه آماده شده و مشکلی برای میزبانی فینال جام حذفی نخواهیم داشت.

کدام ورزشگاه کرمانشاه آماده میزبانی از فینال جام حدفی است؟

ورزش و جوانان کرمانشاه دارای سه ورزشگاه فوتبال به نامهای آزادی، انقلاب و ١٥ خرداد است که دو ورزشگاه نخست از ورزشگاههای پیر کشور با کولهباری از تجربه و عمر دراز هستنداما ورزشگاه تازه تاسیس ١٥ خرداد ٢٢ بهمن سال ٩٣ توسط گودرزی وزیر وقتورزش و جوانان پس از سالهاافتتاح شد.

خبر جدید  کرمانشاه| ۱۱ بیمارستان امسال در کل کشور افتتاح می‌شود‌

احداث این ورزشگاه در زمینی به مساحت حدود ۷ هکتاراز سال ۸۲ آغاز شد که ورزشگاه کرمانشاه مطابق با استانداردهای فوتبال همراه با زمین چمن طبیعی به همراه پیست دوومیدانی تارتان ۸ خط به همراه دوی صد و ده متر و پرتابهای چکش، دیسک و نیزه همراه است و فرم بیضی استاندارد این ورزشگاه، گنجایش ۱۵ هزار نفر تماشاچی را دارد.

گرادنهای بتنی به صورت پیش ساخته با صندلیهای پلی اتیلن برای تماشاچیان بوده و بخش VIP مجموعه با سایبان سازه فضایی و پوشش ورق فلزی ضد آب، مشتمل بر اتاق پذیرایی و جایگاه ویژه VVIP با صندلیهای چرمی است.

برجهای نوری استاندارد فدراسیون فوتبال در چهارگوشه زمین و اسکوربرد تمام رنگی بسیار پیشرفته به ابعاد ۷ در ۴ متر با قابلیت نمایش فیلم با رزولوشن بالا، اتاقهای تمرین، داوران، مربیان، به همراه اتاقهای رختکن و دوش با لاکرهای چوبی، از دیگر مشخصات این استادیوم است.

نکته جالب در مورد این ورزشگاه تنها میزبانیمسابقات اسب سواری و چند دیدار تیم فوتبال بعثت کرمانشاه در سال ٩٤ است که به جز این دو مورد تاکنون میزبان هیچرقابت مهمی نبوده کهعدم بهرهبرداری از آن دلیل این موضوع است.

از سوی دیگر مشکلاتاین ورزشگاه همچون نبود گیت ورودی و کیفیت چمن آنکه در چهار سال گذشته برطرف نشده است براساس وعده مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه تا چهار ماه آیندهبرطرف خواهد شد اما کمبود میزبانی این ورزشگاه از مسابقات فوتبال برطرف نخواهد شد که نگران کننده است.

ورزشگاه انقلاب کرمانشاه نیز مشکلاتی همچون سکوهای سیمانی، نیمکت و رختکن نامناسب و نبود جایگاهخبرنگاران دارد و ورزشگاه آزادیکه سالها از میزبانی آن از مسابقات کشوری فوتبال میگذرد به تازگی در دست تعمیر قرار گرفته است.

خبر جدید  سرلشکر صفوی: بازگشایی مرز خسروی برای اربعین امسال قطعی شد

اتفاق قابل تامل این اتفاقات ورزشگاه انقلاب است که تنها ورزشگاه میزبان این سالهای فوتبال کرمانشاه از رقابتهای لیگ دسته دوم است که همیشه هم تیم میهمان هم تیم بعثت کرمانشاه به این زمین اعتراض دارند و

به تازگی سازمان لیگ در نامه به هیئت فوتبال استان کرمانشاه و باشگاه بعثت کرمانشاه بابت میزبانی نامناسب مسابقات فوتبال اخطار داده است که در این مورد کیومرث لرستانی مدیر تیم بعثت کرمانشاه در سایتاین باشگاه گفته است«متاسفانه ما هنوز یک زمین مورد تایید در کرمانشاه برای بازی نداریم ولی همه به دنبال لیگ یک هستند؛ در حالی برگزاری یک رقابت خوب لازمه یک استادیوم استاندارد و چنن ماسب است که شهر کرمانشاه فاقد همچین استادیومی است.

از سوپری جامی که برگزار نشد تا ادعای میزبانی از فینال جام حذفی

وعدههای میزبانی از مسابقات کشوری فوتبال در استان کرمانشاه سابقهدار است زیرا مدیرکل پیشین ورزش و جوانان کرمانشاه کهدر اخذ میزبانیرقابتهای ورزشی ناموفق بود،در یکی از وعدههای خود از برگزاریسوپرجام در کرمانشاه خبردادتا موجی از شادی میان جوانان و فوتبال دوستان استان ایجاد کند؛ اما شرایط میزبانی از این رقابت در کرمانشاه فراهم نبود.

ارسلان حسینی مدیرکل پیشین ورزش و جوانان کرمانشاه ادعای میزبانی مسابقه «جام در جام»فوتبال را داشت که البته همگان اطلاع دارند که رقابتی به نام جام در جام دیگر وجود ندارد و منظور این مدیرکل ورزشی سوپر جام کشور میان دو تیم استقلال و پرسپولیس بود که این مسابقه برگزار نشد و البته استان کرمانشاه نیز ظرفیت میزبانی از این دربی را نداشت.

خبر جدید  ۱۵۷ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل در استان کرمانشاه اختصاص یافت

مدیرکل ورزش و جوانان فعلی استان کرمانشاه نیز که از عمر حضورش در این مسند ١٢ ماه میگذرد خبر از برگزاری فینال جام حذفی در شهر کرمانشاه داده است که اگر با خوشبینی به این خبر نگاه کنیم باز هم کرمانشاه ورزشگاه آمادهای برای میزبانی فینال جام حذفی را ندارد.

فینال جام حذفی برای مردم شهر کرمانشاه جذاب است؟

فینالیستهای جام حذفی فوتبال ایران را این فصل قطعاً یکی از دو تیم داماش گیلان و سایپا تهران تشکیل میدهند و از سوی دیگر نیز یکی از تیمهای پرسپولیس، سپاهان، سپیدرود و پدیده نیز طرف دیگر این فینال خواهند بود.

اگر دیدار فینال بین تیمهایپرسپولیس وسایپا برگزار شود آیا این دو تیم تهرانی به شهری غیر از تهران برای میزبانی این دیدار راضی خواهند بود؟ اگر دیدار بین داماش و سپیدرود برگزار شود آیا این دو تیم گیلانی در شهری که هواداری ندارند بازی کنند؟ اگر سپاهان با داماش یا سایپا برگزار کنند فینال جام حذفی باشند آیا هواداران اصفهانی حاضر به حضور در شهر کرمانشاه هستند؟ و سئوالات بدون پاسخ بسیاری که برای این میزبانی وجود دارد.

حال سوال اینجاست که برگزاری فینال جام حذفی به پیشرفتورزش فوتبال استان کرمانشاه چه کمکی میکند و در حالی که شرایط برای انتقال تیم بادران تهران به کرمانشاه مهیا شده بود ولی با تعلل مسئولان ورزشی این اتفاق نیفتاد که انتقال این تیم بیشتر از میزبانی جاح حذفی برای فوتبال کرمانشاه مثمرثمر بود.

البته امیدواریم میزبانی کرمانشاه برای فینال جام حذفی محقق شود تا مسئولان در برابر مردم احقاق حق کرده باشند.

گزارش از امیرحسین نیری

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه