11:38:26 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
امدادرسانی به روستاهای کرمانشاه از طریق بالگرد
امدادرسانی به روستاهای کرمانشاه از طریق بالگرد
کرمانشاه_رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه گفت: امدادرسانی به روستاهای استان از طریق بالگرد انجام می شود.

صائب مدرسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توسعه خدمات اورژانس در مناطق روستایی در برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: در استان کرمانشاه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها در نقاط روستایی خدماتی ارائه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز امدادرسانی به روستاها از طریق بالگرد انجام می شود، افزود: جاده‌های اصلی استان در پوشش اورژانس هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: در برنامه پنجم توسعه تنها ارائه خدمات در شهرها انجام می شد اگرچه ارائه خدمات به صورت موردی به روستاها نیز صورت می‌گرفت.

خبر جدید  صنعت گردشگری ظرفیت اشتغالزایی بالایی دارد

وی تصریح کرد: درصدد ایجاد زیرساختهای لازم جهت افتتاح پایگاه های اورژانس در مناطق بان‌گنجاب، مسیر چارزبر به کوزران، روستای فش در کنگاور، قلعه شیان اسلام آبادغرب، جیحون آباد صحنه، بلین درودفرامان، کیونان در سنقر، شیخ صله در ثلاث باباجانی و میرآباد در محور کوزران به ثلاث و چشمه کبود در هرسین هستیم.

خبر جدید  انجام بیش از ۱۸ هزار بازرسی از واحدهای صنفی کرمانشاه

مدرسی عنوان کرد: میانگین حضور اورژانس بر بالین بیماران به صورت استاندارد در ۸۰ درصد ماموریت تصادفات جاده ای زیر ۱۵ دقیقه است که در استان ما ۱۳.۵ دقیقه و در داخل شهر زیر ۱۰ است که ما ۸.۲ است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه گفت: شلوغ ترین ساعات ماموریت اورژانس در سطح استان کرمانشاه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ است.

مدرسی با گلایه از شلوغی مسیر بلوار شهید بهشتی و ایجاد مشکل در انتقال بیماران، گفت: علاوه بر کمبو نیرو به عنوان یکی از چالش های پیش روی اورژانس کرمانشاه، فراهم نبودن زیرساختهای شهری از جمله بلوار شهید بهشتی است با اینکه بیشترین بیمارستان ها در این مسیر قرار گرفته اما به دلیل درنظر نگرفتن لاینی ویژه با مشکل مواجه ایم .

کد خبر ۴۵۰۷۱۸۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  انجام ۳۹ هزار ماموریت اورژانسی در کرمانشاه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه