به گزارش خبرگزاری برنا؛ محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی گفت: ۱۷۵ واحد صنعتی استان کرمانشاه در سالجاری ساماندهی خواهیم کرد.

او با اشاره به پروژههای اقتصاد مقاومتی که برای سال ۹۸ صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در نظر گرفته شده، افزود: در حوزه صنعت ۱۷۵ واحد صنعتی استان را ساماندهی خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: از این تعداد ۳۵ مورد مربوط به واحدهای راکد استان کرمانشاه با سرمایهگذاری ۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۵۰ نفر است که برای فعالسازی آنها برنامه داریم.

خبر جدید  چرا با این همه ثروت که کرمانشاه دارد، جوانانش بیکارند؟!

دارابی از فعالسازی ۲۰ معدن استان کرمانشاه با سرمایهگذاری ۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر هم در سالجاری خبر داد و افزود: بخشی از این آمار هم مربوط به تکمیل ۳۰ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.

ا و افزود: راهاندازی این طرحها نیازمند تزریق ۳۱ میلیارد تومان منابع است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بازسازی ونوسازی ۴۰ واحد صنعتی هم در برنامه داریم که برای این بخش نیز ۶۸ میلیارد تومان تزریق اعتبار نیاز است.

خبر جدید  توجه به حرکات اصلاحی برای ورزشکار یک ضرورت است

دارابی به برنامهریزی برای تامین نقدینگی ۱۲۰ میلیارد تومانی برای ۵۰ واحد صنعتی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: هدف از تزریق این اعتبارات حفظ اشتغال موجود این واحدهاست.

او افزود: پروژه دیگر ما در بخش اقتصاد مقاومتی پیگیری جدی ۱۰ پروژه نیمه تمام سفر مقام معظم رهبری با سرمایهگذاری ۳۴۰۰ میلیارد تومان و ۱۸۰۰ نفر اشتغالزایی است.

خبر جدید  24 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به زلزله زدگان پرداخت شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه سومین پروژه اقتصاد مقاومتی که برای سال ۹۸ پیگیری میشود را اتمام اکتشاف ۱۲۶۰ کیلومترمربع از پهنه های معدنی استان اعلام کرد و از پیگیری برای تکمیل زنجیره پشم تا فرش استان هم در سال ۹۸ خبر داد و افزود: در حوزه تجارت نیز بنا داریم صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه را امسال به سه میلیارد دلار برسانیم.