11:30:56 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
امنیت لازم برای بازگشایی مرز خسروی مهیا است
امنیت لازم برای بازگشایی مرز خسروی مهیا است
ایلنا: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مرز خسروی – بغداد امن است، گفت: زمان بازگشایی مرز خسروی فرا رسیده و امیدواریم به زودی…

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مرز خسروی – بغداد امن است، گفت: زمان بازگشایی مرز خسروی فرا رسیده و امیدواریم به زودی شاهد بازگشایی آن باشیم. به گزارش ایلنا، حشمتالله فلاحتپیشه گفت: هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفری به عراق برای بازدید از مناطق مرزی داشت. ما این سفر را انجام دادیم تا اثبات کنیم مناطق امن است و دیگر زمان بازگشایی مرز خسروی – بغداد فرا رسیده است.

خبر جدید  ممنوعیت واردات سیمان ایرانی از سوی کشور عراق /81 قلم کالا در لیست انتظار عراقی‌ها برای ممنوعیت خرید از ایران / ترکیه بازار جدید عراق

وی افزود: این منطقه مرزی از استحکامات لازم برخوردار است و از داعش پاک شده است. از سوی دیگر مردمان ایران و عراق در دو طرف مرز آماده بازگشایی مرز هستند که با بازگشایی آن یک میلیون نفر در اربعین و چند میلیون نفر نیز در طول سال میتوانند از مرز عبور کنند. بازگشایی مرز تبعات خوب سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

خبر جدید  اعزام ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به عراق برای انتقال زوار ایرانی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر دو طرف آمادگی لازم برای بازگشایی مرز را دارند. اکنون به طور محدود عراقیها به راحتی وارد ایران میشوند، اما از سوی ایران این امکان برای خروج از مرز وجود ندارد، البته برخی از تجار میتوانند از مرز عبور کنند.
منبع :: https://www.ilna.ir

خبر جدید  امضا تفاهم‌نامه همکاری استانداران "کرمانشاه" و "حلبچه"
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه