2:37:15 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی به صورت قانونمند واگذار می‌شود
اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی به صورت قانونمند واگذار می‌شود
نمونه گیری تست کرونا فردا (جمعه) در کلیه مراکز استان کرمانشاه انجام نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، افشین کریمی در اولین کمیته مولد سازی استان در سال جاری گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه، مکلف هستند تا پایان خرداد ماه سال ۹۹، اطلاعات ساختمان ها، فضا‌های اداری، غیر اداری و سایر اموال و دارایی‌های غیرمنقول خود را در سامانه “سادا” تکمیل کنند.
وی افزود: محدودیت‌های منابع مالی و مخارج جاری دولت طی چند سال گذشته مانع از تحقق کامل بودجه‌های عمرانی و تکمیل پروژه‌های در دست اقدام و یا نیمه تمام شده که یکی از راهکار‌های تعیین شده برای رسیدن به این مقصود، یعنی افزایش درآمد و کاهش مخارج، کوچک شدن دولت یا همان مولدسازی دارایی یا فروش دارایی‌های مازاد است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خاطرنشان کرد: مهم‌ترین منابع دولت فروش نفت است، اما به دلیل تحریم‌های موجود نمی‌توان زیاد روی آن حساب باز کرد و بنابراین اخذ مالیات یکی از منابع دولت بود که با وجود شیوع کرونا و رونق کم اقتصادی، این منابع نیز بسیار کم شده است.
کریمی یکی از منابع مهم بودجه ۹۹ را فروش اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی دانست و اظهار داشت: در طی سالیان گذشته، کمبود بودجه برای هر دستگاهی تقریباً قابل قبول بود، اما اکنون دستگاه‌ها برای جبران کمبود بودجه خود، می‌توانند اموال مازاد را بفروش برساند و بخش اعظمی از این کمبود را جبران کنند.
وی افزود: برای فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی، مدیران نباید صرفا به سامانه سادا اکتفا کنند و باید برای فروش آن، تبلیغات خود را از طریق رسانه‌های مکتوب و مجازی، انجام دهند.
معاون استاندار تأکید کرد: در واگذاری اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی، در عین رعایت سرعت و دقت، نباید فساد به وجود بیاید و باید تمام مراحل بطور شفاف و قانونی باشد تا لطمه‌ای به بیت المال وارد نشود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  دیدار جامعه قرآنی کنگاور با امام جمعه این شهرستان
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه