20:44:51 - دوشنبه 12 فوریه 2018
امکان حضور ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه در جلسات دادگاه نیست/ ۱۱۴ وکیل معاضدتی پیگیر شکایات مردم هستند
امکان حضور ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه در جلسات دادگاه نیست/ ۱۱۴ وکیل معاضدتی پیگیر شکایات مردم هستند
 به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دانیال هودرجی سخنگوی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه، با اعلام وجود ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه، گفت: کار رسیدگی و جمع دعاوی ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه، پس از ماه‌ها کار شبانه‌روزی و تحقیقات، دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه با صدور قرار جلب به

 به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دانیال هودرجی سخنگوی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه، با اعلام وجود ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه، گفت: کار رسیدگی و جمع دعاوی ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه، پس از ماه‌ها کار شبانه‌روزی و تحقیقات، دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواستی با عناوین سه‌گانه مباشرت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و حیف‌ومیل اموال مردم، مباشرت در کلاه‌برداری از طریق فریب مردم و پول‌شویی، این پرونده پرماجرا را در١٥٠ جلد و ۱۲۲ هزار صفحه روانه دادگاه کرد.

پرونده قضایی مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاه

برگزاری اولین جلسه دادگاه گلیم گبه کرمانشاه امروز، ۲۴ بهمن جلسه دوم برپا می‌شود

وی افزود: مطابق ابلاغ قبلی، نخستین جلسه دادگاه صبح امروز (دوشنبه) به‌صورت علنی با حضور متهمین و وکلای آنان و جمعی از شکات پرونده و وکلای شکات برگزار شد.

خبر جدید  زیرساخت‌های پایانه مرزی "خسروی" برای اربعین امسال آماده است

هودرجی گفت: به سبب حجم بسیار زیاد پرونده و تعدد عناوین مجرمانه آن، اولین جلسه دادگاه پس از تذکرات قانونی رئیس دادگاه و معرفی متهمین، صرفاً به قرائت، تشریح و ذکر مصادیق عملیات مجرمانه در کیفرخواست اختصاص یافت. ارائه کیفرخواست سه ونیم ساعت به طول انجامید و ادامه کار محکمه به جلسه بعدی در روز ٢٤ بهمن موکول شد.

هودرجی ادامه داد: وجود ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه کرمانشاه و این مهم که طبعاً همه شکات و مالباختگان مایل‌اند در جلسه دادگاه حضورداشته باشند، اما به سبب فقدان امکان فیزیکی این حجم از حضور، دستگاه قضائی با رایزنی با کانون وکلا و مشاورین ماده ١٨٧ تمهیدی اندیشیده که برای همه مالباختگان وکیل معاضدتی معرفی شود که این موضوع با دقت کامل و تعرفه ١١٤ وکیل رایگان انجام‌یافته است. به همین دلیل در متن ابلاغیه وقت رسیدگی به شکات عنوان‌شده که حضور آنان اختیاری است و جای هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی برای شکات از حیث حضور در جلسات دادرسی باقی نمانده است.

خبر جدید  کشف بیش از 5 میلیون "مواد محترقه" در کرمانشاه

پرونده قضایی مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاه

عدم حضور شکات در دادگاه به منزله انصراف از پیگیری پرونده گلیم و گبه نیست

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از سوی دادگاه حضور نیافتن شکات به‌منزله انصراف آن‌ها از پیگیری حقوق خود تلقی نمی‌شود، گفت: مطلقاً چنین شائبه‌ای مبنای قانونی ندارد و حضور وکلای شکات برای پیگیری روند محاکمه کفایت می‌کند.

خبر جدید  اعلام برنامه‌های سی‌وششمین سالروز فتح خرمشهر/اجرای ۲۵۰ برنامه

معاون رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه ضمن اطمینان خاطر به ۱۳ هزار شاکی پرونده گلیم و گبه مبنی بر احقاق حقوق ازدست‌رفته ایشان، توسط دادگستری استان، افزود: بااین‌وجود دستگاه قضائی اهتمام حداکثری ورزید تا حتی‌الامکان تعدادی از شکات پرونده نیز در جلسات دادرسی حاضرش‌اند که در همین راستا با پوشش صوتی تصویری در تمام سالن‌های طبقات محاکم تجدیدنظر استان و نیز پوشش صوتی در محوطه این ساختمان، امکان حضور قریب به هزار نفر از شکات را در نخستین جلسه دادگاه فراهم ساخت که همین میزان از حضور و تدابیر مربوط به آن برگزاری این دادگاه را در کشور منحصربه‌فرد کرده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه