به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، مهرداد سالاری در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: مدیریت واحد تجربه موفق کنترل بحران زلزله وسیل در استان کرمانشاه است، در دو بحرانی که طی ۱۵ ماه گذشته در استان کرمانشاه داشتیم، مدیریت واحد در کنار پشتوانه نیروهای نظامی و انتظامی استان باعث شد تا کارها به خوبی پیش برود، بدون اینکه تداخل فعالیت نهادها را داشته باشیم. عدم هدر رفت سرمایه از جمله مهمترین دستاوردهای مدیریت واحد بحران در استان کرمانشاه بود.

خبر جدید  باید با وفاق و همفکری با مشکلات مقابله شود/ برای تامین آب پایدار در کرمانشاه تلاش کنیم

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: هنگام وقوع بحران جلوگیری از ایجاد مشکلات بهداشتی از نکاتی است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد، در این رابطه در بحران زلزله کرمانشاه تجربیات ارزنده ای داشتیم که برای مدیریت سایر بحران ها می توان از آنها بهره برد.

سالاری با انتقاد از بی توجهی به روند ساخت و سازها روی گسلها و بستر رودخانهها، تاکید کرد: زمانی که طرح هایی برای بارگذاری جمعیتی و احداث ساختمان های مهم داریم، باید برمبنای نقشه های مخاطرات باشد، بگونه ای نه روی گسل باشد و نه در بستر رودخانه، موضوعی که تاکنون توجه چندانی به آن نشده است. همچنین نسخه هایی که برای مدیریت بحران در نظر گرفته می شود هم باید در یک نسخه ملی و یک نسخه محلی نوشته شود. بیشتر مطالعات و تحقیقاتی که در حوزه بحران انجام می گیرد دیدگاه کاربردی پیدا نمیکند، باید تلاش شود تا تجربیاتی که در بحران های مختلف کشور داریم را بصورت کاربردی مورد توجه قرار دهیم.

خبر جدید  عراقچی از پایانه مرزی پرویزخان بازدید کرد