15:13:58 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
انجام سالانه ۱۰۰۰ پیوند “سلولهای بنیادی” درکشور
انجام سالانه ۱۰۰۰ پیوند “سلولهای بنیادی” درکشور
رئیس انجمن پیوند مغز استخوان ایران و بنیان گذار پیوند سلولهای بنیادی خونساز در کشور از انجام سالانه هزار مورد پیوند سلولهای بنیادی در کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتراردشیر قوام زاده در حاشیه برگزاری کنگره ملی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی که امروز (دوم اسفند) با حضور محققین

رئیس انجمن پیوند مغز استخوان ایران و بنیان گذار پیوند سلولهای بنیادی خونساز در کشور از انجام سالانه هزار مورد پیوند سلولهای بنیادی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتراردشیر قوام زاده در حاشیه برگزاری کنگره ملی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی که امروز (دوم اسفند) با حضور محققین و پژوهشگرانی از هشت دانشگاه علوم پزشکی کشور در کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه پیوند سلولهای بنیادی از سال ۱۳۶۹ در کشور در حال انجام است گفت: در حال حاضر و طی این سالهای توسعه این علم درکشور به صورت جدی پیگیری شده است.

خبر جدید  تقوا و پیروی از اهل بیت(ع) راه نجات از گمراهی است

بنیان گذار پیوند سلولهای بنیادی خونساز در کشور با اشاره به وجود ۱۷ مرکز پیوند سلولهای بنیادی در کشور گفت: هم اکنون سالانه در کشور بیش از هزار مورد پیوند سلولهای بنیادی مغز استخوان انجام می‌شود.

قوام زاده افزود: با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی انجام ۲۴۰۰ مورد پیوند قابل قبول است و این درحالی است که درکشور سالانه هزار مورد پیوند انجام میشود.

خبر جدید  تاکنون شش دوره کارگاه آموزشی تاب‌آوری در هرسین برگزار شد

رئیس انجمن هماتولوژی آنکولوژی ایران تصریح کرد: باید از طریق تقویت مراکز و افزایش و ارتقا امکانات آنها بتوانیم تعداد موارد پیوند را ۱۴۰۰  مورد افزایش دهیم.

قوام زاده خاطرنشان کرد: برای افزایش موارد پیوند سلولهای بنیادی در کشور نباید به دنبال گسترش تعداد مراکز پیوند بود و تنها باید بر تقویت مراکز موجود تمرکز کرد که این امر در کاهش و صرفه جویی در هزینه های بسیار موثر است.

خبر جدید  خدمات مستمر درمانی در مناطق محروم ارائه شود

رئیس انجمن پیوند مغز استخوان ایران به جایگاه بالای کشور در زمینه علم هماتولوژی و آنکولوژی اشاره کرد وافزود: در این زمینه از بسیاری کشورهای حتی کانادا در جایگاه بالاتری قرار داریم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه