2:38:42 - یکشنبه 7 آوریل 2019
انفجار لوله انتقال گاز اتیلن غرب /رانش زمین علت آتش‌سوزی بود
انفجار لوله انتقال گاز اتیلن غرب /رانش زمین علت آتش‌سوزی بود
کرمانشاه- دلیل انفجار لوله انتقال گاز اتیلن غرب، رانش زمین در پی بارندگی های اخیر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، انفجار مهیبی ساعتی پیش در حوالی بخش سرفیروزآباد به سمت بوژان رخ داد که ظاهراً این انفجار مربوط به خط لوله انتقال گاز اتیلن غرب بوده است.

فضل الله رنجبر، فرماندار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تأیید این موضوع اظهار داشت: به محض اطلاع توسط دهیار منطقه به شرکت گاز و نیروهای پتروشیمی اطلاع رسانی شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طبق گفته‌های دهیار فلکه اصلی بسته شده و نیروهای شرکت گاز در منطقه هستند، در حال حاضر نیروهای اصلی برای اطفا حریق در منطقه حضور دارند که کارهای لازم جهت خاموش کردن آتش را انجام دهند.

خبر جدید  اجرای پروژه‌های بزرگ مبادلاتی نیازمند جذب سرمایه‌گذار است

فرماندار کرمانشاه علت این حادثه را رانش زمین در پی بارندگی‌های اخیر اعلام کرد.

انفجار خسارتی در پی نداشته است

الیاس خلج، مسئول عملیات منطقه ۴ خط اتیلن نیز در گفتگو با خبرنگار مهر به ارائه جزئیاتی در خصوص آتش سوزی خط لوله گاز اتیلن غرب در بخش سرفیروزآباد اشاره کرد و گفت: به خاطر بارندگی‌های اخیر در منطقه بوژان رانش زمین اتفاق افتاده و خط لوله گاز از سر جوش پاره شده و انفجاری رخ داده است.

خبر جدید  ترافیک روان در محورهای مواصلاتی کرمانشاه /جاده‌ها لغزنده‌ است

مسئول عملیات منطقه ۴ خط اتیلن یادآور شد: خوشبختانه این انفجار در منطقه بیابانی اتفاق افتاده و مناطق مسکونی از آنجا بسیار دور هستند لذا در این راستا خسارتی به بار نیامده است.

وی با بیان اینکه آتش هنوز مهار نشده، ادامه داد: تا زمانی که گاز در لوله وجود دارد و به صورت کامل تخلیه نشده این آتش مهار نخواهد شد و تا یک یا دو ساعت آینده به خاطر اینکه گاز کمی در این حد فاصل وجود دارد این آتش خاموش خواهد شد.

خبر جدید  کشف و ضبط ۲۰۰ ثوب البسه خارجی قاچاق در استان کرمانشاه

خلج یادآور شد: بهترین حالت برای گاز اتیلن این است که از همانجا که لوله پاره شود بسوزد و گاز پخش نشود.

وی اظهار داشت: این گاز سمی و خطرناک نیست و هیچ گونه مشکلی را ایجاد نخواهد کرد و از فردا کار تعمیر آن را آغاز خواهیم کرد که دوباره به سرویس‌دهی برگردد.

کد خبر ۴۵۸۳۱۳۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه