12:36:04 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
اهدای ۲ هزار جلد کتاب به کودکان زلزله‌زده
اهدای ۲ هزار جلد کتاب به کودکان زلزله‌زده
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از اهدای ۲ هزار جلد کتاب قصه به مناسبت یلدا به کودکان مناطق محروم و زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه مهناز فتاحی، مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از برگزاری برنامههای شاد و تشویق کودکان به مطالعه به عنوان یکی از راهکارها یاد کرد.
فتاحی افزود: به همین منظور دو مرکز سیار کانون با حضور در مناطق محروم و زلزلهزده کرمانشاه به اهدای دو هزار جلد کتاب قصه به کودکان این مناطق اقدام کرد.
به گفته وی، ویژه برنامه شب یلدا در تعدادی از مراکز کانون پرورش فکری در مناطق محروم و زلزله زده با داشتن بخشهایی همچون شعرخوانی، قصهگویی و گرفتن فال حافظ برگزار شد و کودکان این مناطق توانستند شبی متفاوت، آرام و به دور از استرس و نگرانی را تجربه کنند.
فتاحی خاطر نشان کرد: قصهگویی و بیان خاطرات یکی از قدیمیترین رسوم یلدای ایرانیان است که این رسم با قصهگویی شب گذشته بار دیگر برای این کودکان و خانواده آنان زنده شد چراکه قصه و کتابخوانی آن هم به زبان شیرین و گویا در تشویق و ترغیب کودکان به مطالعه تاثیرگذار است و در روند تربیتی آنان نقش مهمی خواهد داشت.
فتاحی اضافه کرد: اهدای کتاب که با برگزاری ویژه برنامه شب یلدا در این مناطق همزمان بود، اهمیت جشنهای اصیل ایرانیان را برای کودکان بازگو کرد.
وی ادامه داد: بسیاری از مفاهیم سنگین در قالب زبان شیرین قصه به سادگی برای کودک قابل فهم میشود و راوی میتواند از این طریق خوبی و بدی را به کودک معرفی کند.
مدیرکانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه یادآور شد: مطاله یکی از شاخصهای توسعه یافتگی و از ارزشهای دینی و ملی است و کتاب بهترین وسیلهای است که میتوان آن را به دیگران هدیه داد تا خواندن بتواند به یک عادت تبدیل شود.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  واحد غیرمجاز تولید روغن از چربی طیور در کرمانشاه پلمب شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه