8:19:22 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
اهدا دو دستگاه دیالیز به بیمارستان شهدا سرپلذهاب
اهدا دو دستگاه دیالیز به بیمارستان شهدا سرپلذهاب
آزمون تخصصی ۸۰۰ داوطلب وکالت ۵ استان غربی کشور از امروز در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس هیئت مدیره حمایت از بیماران کلیوی در این مراسم اظهارداشت: با توجه به وجود بیماران متعدد در سرپلذهاب این انجمن تشخیص داد که شهرستان سرپلذهاب نیاز فوری به دستگاه‌های دیالیز دارد که در همین رابطه دو دستگاه دیالیز خریداری و به بیمارستان شهدا اهدا شد.
سید علی موسوی با بیان اینکه این دستگاه‌ها توسط خیرین خریداری شده، افزود: باتوجه به تحریم‌های موجود خرید هر دستگاه ۲۷۰میلیون تومان هزینه دارد و انجمن حمایت از بیماران کلیوی بدون ردیف بودجه دولتی از بیماران کلیوی حمایت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دیالیزی که هم اکنون استفاده می‌شوند، قدیمی هستند، اظهار داشت: لازم است که نظام سلامت هرچه سریعتر برای رفع مشکلات بیماران کلیوی و تعویض دستگاه‌های موجود در کشور اقدام کند.
فرماندار سرپلذهاب نیز گفت: این شهرستان نیازمند یک مرکز مخصوص بیماران کلیوی بود که این امر بعد از زلزله سال ۹۶ با همت دستگاه‌های مختلف محقق شد.
محبت جمالی نیا افزود: مرکز بیماران کلیوی بیمارستان شهدا سرپلذهاب با ۸ تخت در دو شیفت به بیماران کلیوی شهرستان و شهرستان‌های مجاور خدمات دیالیز ارائه می‌دهد.
همچنین باقری مدیر استانی انجمن بیماران کلیوی اظهار داشت: انجمن بیماران کلیوی اولین سازمان مردم نهاد کشور است که با دارا بودن ۱۹۰ شعبه دارد ۸۰ هزار بیمارکلیوی را تحت پوشش دارد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ثبت مشخصات نیازمندان واقعی در سامانه حمایتی سایه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه