به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به سیاست کشور چین مبنی بر خروج سرمایه از کشور گفت: اگر سرمایه گذاران چینی تمایل داشته باشند میتوانیم در شهر کرمانشاه و یا مرزهای استان برای آنها شهرک صنعتی چینی احداث کنیم و آنها بیایند کالاهای خودشان را در کرمانشاه تولید کنند.

حاتمی در ادامه یکی از عوامل گرانی کالا را انرژی دانست و گفت: کرمانشاه به طبع ایران دارای انرژی ارزان است و چینیها همین پتروشیمی کرمانشاه را با هزینه گزاف حمل و نقل برای تبدیل به فرآورده و سپس صادرات پرداخت میکنند در حالی اگر در کرمانشاه کالا را تولید کنند بسیار ارزان قیمت تمام میشود و میتوانند ارزانتر صادر کنند.

خبر جدید  تدوین سند اصلاح کیفیت آرد و نان از مزرعه تا سفره خانواده

او سپس به نزدیکی بازار ترکیه، سوریه و عراق به استان کرمانشاه اشاره کرد که میتوانند برای سرمایه گذاران چینی مزیت خوبی باشد.

حاتمی در ادامه به چهار فصل بودن آب و هوا و مناظر بکر طبیعی استان کرمانشاه برای جذب توریسم و گردشگری اشاره کرد که سرمایه گذاران میتوانند بر سرمایه گذاری در پروژههای تفریحی گردشگری، هتل و رستوران سود خوبی کسب کنند.

همچنین گفتنی است نماینده گروه سرمایه گذاری چین در ایران نیز در این جلسه از تمایل چین برای سرمایه گذاری در ایران خبر داد و گفت: در این جلسه پروژههای بسیار خوبی برای سرمایه گذاری معرفی شد که با مطالعه بر روی آنها امیدواریم چند مورد سرمایه گذاری اتفاق بیفتد.

خبر جدید  حال بوکس کرمانشاه رو به بهبودی است/ باید مربی تراز اول دنیا را بیاوریم

او در ادامه از هیأت کرمانشاه دعوت کرد به چین سفر کنند و در سمیناری پروژهها را به سرمایه گذاران چینی معرفی کنند و ابراز اطمینان کرد با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای بسیار خوبی که در این استان هست سرمایه گذاران زیادی جذب خواهند کرد.

نماینده گروه سرمایه گذاری چین در ایران در ادامه از مسوولان کرمانشاه خواست یک پکیج از پروژههای دارای مزیت و قابلیت سرمایه گذاری استان به زبان چینی و تبلیغات آن را تهیه کنند تا آنها به کرمانشاه سفر کنند.

خبر جدید  569 نفر تعداد کشته‌‌شدگان در تصادفات محورهای کرمانشاه

او در ادامه با اشاره به سخنان استاندار کرمانشاه باید از تحریمها فرصت سازی کنیم، گفت: چین نیز در شرایط تحریم آمریکا است امیدواریم با همکاری هم افزایی با هم در شرایط اقتصادی به یکدیگر کمک کنیم.