13:02:24 - شنبه 22 دسامبر 2018
ایمن سازی دام هاعلیه بیماری تب برفکی در قصرشیرین آغاز شد
ایمن سازی دام هاعلیه بیماری تب برفکی در قصرشیرین آغاز شد
قصرشیرین – ایرنا – رییس شبکه دامپزشکی قصرشیرین گفت: مرحله سوم واکسیناسیون (مایه کوبی) ۱۷۰ هزار راس انواع دام سبک و سنگین روستاییان و عشایر این شهرستان علیه بیماری تب برفکی از امروز ( شنبه اول دی) آغاز شد.

دکتر«شهریار پاکباز» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح تمامی جمعیت دام های مربوط به روستاییان و عشایر مستقر در بخش های مرکزی، سومار و نفت شهر در برابر بیماری تب برفکی واکسینه می شوند.
وی اظهار داشت: اجرای این طرح توسط سه اکیپ شامل یک اکیپ از دامپزشکی شهرستان قصرشیرین و ۲ اکیپ بخش خصوصی انجام می شود و دام ها به صورت رایگان و با مراجعه تیم ها دامپزشکی به مناطق عشایری و روستاهای شهرستان واکسینه می شوند.
رییس شبکه دامپزشکی قصرشیرین گفت: همچنین امسال طی ۲ مرحله ۱۷۰ هزار دام روستاییان و عشایر این شهرستان علیه بیماری تب برفکی مایه کوبی شدند و اکنون مرحله سوم این طرح اجرا می شود.
پاکباز گفت: تب برفکی از جمله بیماری های ویروسی خطرناک برای دام است که در صورت بی توجهی، این بیماری می تواند منجر به از بین رفتن دام ها شود و ایجاد تاول در زبان و سم دام به همراه علایمی همچون کاهش شیر و راندمان تولید گوشت دام و ریزش شدید بزاق از جمله عوارض این بیماری خطرناک است.
این مسئول گفت: انجام عملیات واکسیناسیون، رعایت اصول و ضوابط قرنطینه دام و کنترل ورود و خروج دام در پیشگیری از ابتلا به این بیماری نقش مهمی دارد.
وی از انجام سمپاشی ۱۰۰ هزار متر مربع واحدهای دامی و جایگاه های نگهداری دام در روستاهای مرزی شهرستان قصرشیرین خبر داد.
شهرستان قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای ۳۰ هزار راس دام سبک و سنگین روستایی ثابت و ۱۴۰ هزار دام عشایری است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  12 طرح عمرانی و خدماتی در پاوه افتتاح شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه