11:34:16 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
باران و وزش باد شدید تا فردا ادامه دارد /لزوم توجه به هشدارها
باران و وزش باد شدید تا فردا ادامه دارد /لزوم توجه به هشدارها
کرمانشاه_مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه بارشی قوی به استان گفت: بارش باران و وزش باد شدید تا فردا ادامه دارد.

محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تحت تاثیر سامانه بارشی قوی که در حال حاضر بر جو منطقه مستقر است هوای استان کرمانشاه تا اواخر وقت فردا ابری همراه با وزش نسبتاً شدید باد و بارش همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه بارش در اغلب نقاط استان علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب باعث بالا آمدن آب رودخانه‌ها و وقوع سیلاب محلی در پاره ای از نقاط خواهد شد، افزود: در پایان فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر ارتفاعات و گردنه های مرتفع در برخی از نقاط سردسیر شاهد بارش برف خواهیم بود.

خبر جدید  ارسال محموله پتو و فرش اوقاف استان کرمانشاه به سیل‌زدگان لرستان

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه بیان کرد: در روز چهارشنبه به استثنای مه صبحگاهی و کاهش دما پدیده خاص دیگری برای استان کرمانشاه پیش‌بینی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش رو به هم استانی ها توصیه می شود از ترددهای غیرضرور و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند و با توجه به آب گرفتگی معابر و جاری شدن رواناب احتیاط لازم را در رانندگی داشته باشند.

خسروی عنوان کرد: همچنین طبق بررسی و تحلیل کارشناسان کارگروه کشاورزی به جهت مساعد بودن شرایط محیطی در مزارع و باغات جمعیت جوندگان کشاورزی به حالت طغیانی و بحرانی افزایش یافته و به سرعت در حال خسارت زدن به محصولات کشاورزی هستند در نتیجه کشاورزان جهت مبارزه جدی با آفت های مذکور هر چه سریعتر از طعمه مسموم آماده موجود در مراکز خدمات کشاورزی تحت نظر کارشناسان این مراکز استفاده کنند.

خبر جدید  کشف ۶۰۰ لیتر سرکه سیب غیر مجاز

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته سومار با بیشینه دمای ۲۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و کنگاور با منفی یک درجه سردترین نقاط استان کرمانشاه بودند همچنین دمای هوای شهرستان کرمانشاه بین ۸ و ۱۴ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: طی این مدت پاوه با ۱۱۹ میلیمتر بارش بیشترین بارش را به خود اختصاص داده است و بارش در گواور ۶۶ میلیمتر، کرند ۵۲، جوانرود ۵۲، روانسر ۴۸، گهواره۴۳، اسلام‌آباد ۴۲، سرارود ۳۹، کرمانشاه ۳۲، سرپل ذهاب ۹، سومار هشت، کوزران و تازه آباد ۲۹ ، سنقر ۱۴، گیلانغرب ۲۸ از گله ۲۷، کنگاور ۲۴، هرسین ۲۱ و قصرشیرین ۲۰ میلیمتر بوده است.

کد خبر ۴۵۲۵۸۹۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  پاسخگویی فرماندار سرپل ذهاب در مرکز سامد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه